Názov školy | Základná škola ako organizačná zložka Spojenej školy, Školská 535/5, Lendak |
Adresa školy | Školská 535/5, 05907 Lendak |
Telefón | +421 x524596523 |
skolalendak@gmail.com | |
WWW stránka | zslendak.edupage.org |
Zriaďovateľ | Obec Lendak, Kostolná 14, 059 07 Lendak |
Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
---|---|---|---|---|
Riaditeľ | Budzáková, Mária, PaedDr. | 0908400802 | 0948838826 | skolalendak@gmail.com |
zástupkyňa pre I.stupeň ZŠ | Černáková, Renáta, Mgr. | 0907993738 | 0948855302 | rencernakova@gmail.com |
zástupkyňa pre II.stupeň | Mačáková, Dana, Mgr. | 0910634649 | 0948857785 | macakdana@gmail.com |
zástupca pre CVČ | Hudáčeková, Mária, Mgr. | 0905455934 | marhudacekova@gmail.com |
Titl., meno a priezvisko | Kontakt | ||
---|---|---|---|
predseda | Mgr. Martin Habiňák | 0905 806 773 | martinhabinak@centrum.sk |
pedagogickí zamestnanci | Ing. Anton Gallik | 0905 856 325 | antongallik@gmail.com |
Bc. Zuzana Halčinová | 0908 970 514 | verunka39@centrum.sk | |
ostatní zamestnanci | Renáta Batoryová | 0918 505 701 | renatabatoryova7@gmail.com |
zástupcovia rodičov | Ing. Jozef Majerčák | 0949 193 901 | majercakj@gmail.com |
Vierka Koščáková | 0915 670 197 | vierka127@gmail.com | |
Ing. Jozef Pjontek | 0910 635 852 | jozef.pjontek@gmail.com | |
zástupca zriaďovateľa | Tomáš Budzák | 0907 032 832 | budzak.tomas@lendak.sk |
Bc. Štefan Halčin | 0902 626 146 | stefan.halcin@lendak.sk | |
Mgr. Michal Neupauer | 0905 820 070 | neupauer.michal@lendak.sk | |
Mgr. Michaela Smoleňáková | 0917 646 635 | smolenakova.michaela@lendak.sk |
Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
---|---|---|---|
MZ pre 1. a 2. ročník | Mgr. Karmen Mazureková | všetky predmety 1. a 2. ročníka | |
MZ pre 3.a 4. ročník | Mgr. Helena Hudáčková | všetky predmety 3. a 4. roč. | |
PK SJL | Mgr. Renáta Fudalyová | slovenský jazyk | |
PK cudzie jazyky | Mgr. Jana Figlárová | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
PK MAT a INF | Ing. Miroslava Sisková | matematika, informatika | |
PK humanitné predmety | Mgr. Lucia Rábarová | DEJ, OBN, NBV, THD | |
PK prírodovedné predmety | Mgr. Ján Stupák | BIO, CHE, FYZ, GEG | |
PK TSV | Mgr. Róbet Duda | telesná výchova | |
PK výchov | Mgrr. Martin Habiňák | HUV, VYV, |
Pedagóg / zamestnanec | Funkcia | Triednictvo | Ďalšie úlohy a kompetencie |
---|---|---|---|
PaedDr. Mária Budzáková | Riaditeľka | ||
Mgr. Renáta Černáková | Zástupkyňa | ||
Mgr. Mária Hudáčeková | Zástupkyňa | ||
Mgr. Dana Mačáková | Zástupkyňa | ||
Ing. Darina Adamicová | Učiteľka | VII.A | |
Bc. Renáta Batoryová | Vychovávateľka | ŠKD | |
Mgr. Ľudmila Bolcarovičová | Učiteľka | ||
Mgr. Anna Budzáková | Učiteľka | VI.B | |
Mgr. Ivana Budzáková | Učiteľka | ||
Mgr. Iveta Budzáková | Učiteľka | VIII.B | |
Mgr. Janka Budzáková | Učiteľka | V.C | |
Mgr. Jana Budzáková | Učiteľka | V.D | |
Mgr. Katarína Budzáková | Učiteľka | IV.A | |
Mgr. Katarína Dravecká | Učiteľka | III.C | |
Mgr. Róbert Duda | Učiteľ | VII.E | |
Mgr. Róbert Duda | Vychovávateľ | CVČ | |
Mgr. Mária Dudašková | Učiteľka | III.B | |
Mgr. Eva Dvorčáková | Učiteľka | I.A | |
Mgr. Jana Figlárová | Učiteľka | VII.C | |
Mgr. Petronela Frankovská | Učiteľka | V.A | |
Bc. Dominika Fudalyová | Vychovávateľka | ŠKD | |
Mgr. Renáta Fudalyová | Učiteľka | V.B | |
Mgr. Daniela Galliková | Učiteľka | IX.C | |
Mgr. Lenka Galliková | Učiteľka | špeciálna pedagogika | |
Mgr. Ľudmila Galliková | Učiteľka | ||
Mgr. Veronika Galliková | Učiteľka | ||
Mgr. Anna Girgaschová | Učiteľka | riadi ŠP | školský špeciálny pedagóg |
Mgr. Anna Girgová | Učiteľka | I.C | |
Mgr. Miroslava Grigláková | Učiteľka | IX.D | |
Mgr. Mária Grichová | Učiteľka | VI.A | |
Mgr. Mária Grudinina | Školská psychologička | školský podporný tím | |
Ing. Beáta Gurková | Učiteľka | VII.D | |
Mgr. Martin Habiňák | Učiteľ | VIII.A | |
Ing. Stanislav Halčin | Školský digitálny koordinátor | ||
Ing. Stanislav Halčin | Učiteľ | IX.A | |
Mgr. Štefan Halčin | Vychovávateľ | CVČ | |
Mgr. Štefan Halčin | Učiteľ | ||
Mgr. Katarína Halčinová | Učiteľka | VIII.C | |
Mgr. Tomáš Hudáček | Vychovávateľ | CVČ | |
Mgr. Tomáš Hudáček | Učiteľ | VIII.D | |
Mgr. Helena Hudáčková | Učiteľka | IV.C | |
Bc. Dominika Javorská | Vychovávateľka | ŠKD | |
Mgr. Gabriela Karpišová | Učiteľka | VI.D | |
Mgr. Sláva Kolumberová | Učiteľka | ||
Mgr. Tatiana Kostiková | Učiteľka | I.D | |
Mgr. Alžbeta Koščáková | Učiteľka | III.A | |
Mgr. Slávka Lampartová | Učiteľka | IV.B | |
Mgr. Veronika Lizáková | Učiteľka | II.A | |
Mgr. Viera Lizáková | Učiteľka | II.D | |
Mgr. Zuzana Simona Lizáková | Učiteľka | ||
Mgr. Anna Majerčáková | Učiteľka | II.C | |
Ján Marhefka, PhD. | Učiteľ | dohoda | |
Mgr. Karmen Mazureková | Učiteľka | II.B | |
Mgr. Karmen Mazureková | Školská digitálna koordinátorka | ||
Mgr. Mária Neupauerová | Učiteľka | I.B | |
Mária Neupauerová | Vychovávateľka | ŠKD | |
Mgr. Iveta Pavlíková | Učiteľka | ||
Mgr. Lucia Rábarová | Učiteľka | ||
Mgr. Daniela Sarnová | Učiteľka | ||
Ing. Miroslava Sisková | Učiteľka | VII.B | |
Mgr. Ľubica Sobanská | Učiteľka | dohoda | |
Mgr. Iveta Starinská | Učiteľka | ŠPT | |
Mgr. Ján Stupák | Učiteľ | CVČ | |
Mgr. Ján Stupák | Vychovávateľ | IX.B | |
Mgr. Ivana Suchanovská | Učiteľka | ||
Mgr. Štefan Suchanovský | Učiteľ | ||
Ing. Mária Švorcová | Učiteľka | VI.C | |
Mgr. Ružena Vaverčáková | Učiteľka | III.D | |
Mgr. Petra Vidová | Školská špeciálna pedagógička | školský podporný tím | |
Mgr. Miriama Zamišková | Učiteľka | ||
Mgr. Ján Zavacký | Učiteľ | ||
Mgr. Martin Zummer | Učiteľ | ||
Mgr. Martina Budzáková | pedagogický asistent | ||
Mgr. Mária Hudáčeková | pedagogický asistent | ||
Helena Koščáková | pedagogický asistent | ||
Bc. Ivana Koščáková | pedagogický asistent | ||
Bc. Jana Koščáková | pedagogický asistent | ||
Simona Koščaková | pedagogický asistent | ||
Bc. Soňa Nálepková | pedagogický asistent | ||
Bc. Dominika Nebusová | pedagogický asistent | ||
Bc. Silvia Oprendeková | pedagogický asistent | ||
Bc. Andrea Ripková | pedagogický asistent |
Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
počet tried | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 1 | 37 |
počet žiakov | 106 | 92 | 102 | 66 | 88 | 99 | 119 | 106 | 99 | 4 | 881 |
z toho ŠVVP | 1 | 4 | 8 | 6 | 13 | 11 | 7 | 11 | 8 | 0 | 69 |
z toho v ŠKD | 40 | 42 | 32 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 120 |
Školský rok 2023/2024 sa začína 1. septembra 2023.
Školské vyučovanie sa začína ... . septembra 2023.
Vyučovanie podľa rozvrhu hodín sa začne ... . septembra 2023.
Školské vyučovanie v prvom polroku školského roka sa končí 31. januára 2024.
Klasifikačná porada za prvý polrok sa uskutoční najskôr ... . januára 2024.
Školské vyučovanie v druhom polroku sa začne 1. februára 2024 a končí sa 28. júna 2024.
Klasifikačná porada za druhý polrok sa uskutoční najskôr ... . júna 2024.
Prázdniny | Termín prázdnin | začiatok vyučovania |
---|---|---|
jesenné | 30.október 2023 - 31.október 2023 | 2.november 2023 |
vianočné | 23.december 2023 - 7.január 2024 | 8.január 2024 |
jarné | 26.február 2024 - 1.marec 2024 | 4.marec 2024 |
veľkonočné | 28.marec 2024 - 2.apríl 2024 | 3.apríl 2024 |
letné | 1.júl 2024 - 31.august 2024 | 2.september 2024 |
Kalendár akcií školy na šk. rok 2023/2024 | ||||||||||||
podľa potreby vložte riadky | ||||||||||||
mesiac | názov akcie | účastníci | zodpovednosť | |||||||||
september | vedomostné | Európsky deň jazykov | 1. a 2.stupeň | Ing.Beáta Gurková | ||||||||
športové | ||||||||||||
Pohybové testovanie tretiakov | 1.stupeň | Mgr. K. Mazureková , tr. učitelia | ||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Dopravná a zdravotná výchova | 8. ročník | Mgr. Róbert Duda, Mgr. Janka Figlárová | ; | ||||||||
Účelové cvičenie | 2.stupeň | Mgr. Tomáš Hudáček | ||||||||||
Envirodeň –zber liečivých rastlín | 1.stupeň | Tr. učitelia | ||||||||||
exkurzie | Letecké múzeum Košice | 9. ročník | Mgr. Róbert Duda | |||||||||
Belianská jaskyňa | 9. ročník | Mgr. Ján Stupák | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | ||||||||||||
Čisté hory | 5. ročník | Ing.Mária Švorcová | ||||||||||
Záložka do knihy | 2. stupeň | Mgr. Janka Budzáková, Mgr. Renáta Fudalyová | ||||||||||
Biela pastelka | 2.stupeň | Mgr. Grigláková, Mgr. Pavlíková | ||||||||||
október | vedomostné | Olympiáda zo slovenského jazyka | 8. - 9. ročník | Mgr. Daniela Sarnová, Mgr. Iveta Pavlíková | ||||||||
Wocabee | 2.stupeň | Mgr. Jana Figlárová | ||||||||||
športové | Európsky týždeň športu | 2.stupeň | Mgr. Mária Hudáčeková | |||||||||
Pohybové testovanie prvákov | 1.stupeň | Mgr. K. Mazureková , tr. učitelia | ||||||||||
Plavecký výcvik | 3.ročník | Mgr. K. Dravecká | ||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Deň jabĺk | 7. -8. ročník | Ing. Adamicová, Mgr. Galliková Daniela | |||||||||
Báť, či sa nebáť sa.... | Mgr. Lucia Rabarová | |||||||||||
Škatuľka vďačnosti | 2.stupeň | Mgr. Grigláková, Mgr. Halčinová | ||||||||||
exkurzie | Osvienčim - kon. tábor, Wadowice - Múzeum Jana Pavla II. | 9.roč. | Mgr. Ľudmila Bolcarovičová | |||||||||
Divadelné predstavenie SJ (podľa ponuky) | 5.,6.,7. roč. | Mgr. Janka Budzáková, Mgr. Renáta Fudalyová | ||||||||||
Prešov - Solivar, Planetárium | 4. roč. | Mgr. Katarína Budzáková | ||||||||||
Exkurzia Strážky | 3. ročník | tr. učitelia | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | ||||||||||||
Imatrikulácia prvákov | 1.ročník | Mgr.M. Neupauerová | ||||||||||
Galéria v škole - škola v galérii | 8. ročník | Mgr. Jana Budzáková (VYV), Ing. Miroslava Sisková | ||||||||||
Šarkaniáda | 4. - 6. ročník | Ing. M. Švorcová, Mgr.Daniela Galliková | ||||||||||
Kuzelná fyzika | Ing. Adamicová, Mgr. Suchanovská | |||||||||||
Medzinárodný deň školských knižníc | 1. -4. ročník | Mgr. Viera Lizáková, Mgr. Anna Majerčáková | ||||||||||
Medzinárodný deň školských knižníc | 5. -9. ročník | Mgr. Janka Budzáková, Mgr. Sláva Kolumberová, Mgr. Simona Zuzana Lizáková | ||||||||||
november | vedomostné | Olympiáda v anglickom jazyku | 7. - 9. ročník | Mgr. Jana Figlárová | ||||||||
Olympiáda v nemeckom jazyku | 7. - 9. ročník | Mgr. Miroslava Grigláková | ||||||||||
iBobor | 2.- 4. ročník | Mgr. K. Mazureková | ||||||||||
športové | ||||||||||||
Recitačné súťaže | ....a Slovo bolo u Boha | 5. - 9. ročník | Mgr. Janka Budzáková, Mgr. Sláva Kolumberová | |||||||||
....a Slovo bolo u Boha | 2. - 4.ročník | Mgr. K. Budzáková, Mgr. A. Majerčáková | ||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Kvíz "Čo vieš o drogách" | 8. -9. ročník | Ing. Adamicová, Mgr. Daniela Galliková | |||||||||
Mediálna výchova | 1. -4. ročník | Mgr. M. Neupauerová, Mgr. A. Girgová | ||||||||||
exkurzie | Lýceum Kežmarok | 9. roč. | Mgr. D. Sarnová, Mgr. Iveta Pavlíková | |||||||||
Slov.múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - Lip.Mikuláš | 7. roč. | Ing. Švorcová, Mgr. Bolcarovičová, Mgr. Suchanovská | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Divadelné predstavenie v AJ (podľa ponuky) | 1. a 2.stupeň | Ing. Gurková, Mgr. I.Budzáková | |||||||||
december | vedomostné | Pytagoriáda | 3.-4. ročník | Mgr. M. Dudašková, Mgr. S. Lampartová | ||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Vianoce na škole - vianočná pohľadnica | I. a II. Stupeň | Ing. Adamicová, Mgr. Budzáková Jana (VYV) | |||||||||
Finančná gramotnosť – Vianočná burza | 1.stupeň | Mgr. Veronika Lizáková, Mgr. K. Mazureková | ||||||||||
exkurzie | Steelpark, Košice | 7. ročník | Mgr. Suchanovská, Ing. Adamicová | |||||||||
Divadelné predstavenie SJ (podľa ponuky) | 8.- 9. roč. | Mgr. Daniela Sarnová, Mgr.Iveta Pavlíková | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Predvianočný deviatnik - Betlehemská cesta | 1.stupeň | Mgr. A. Koščáková, Mgr. E. Dvorčáková | |||||||||
Sv. Mikuláš na prvom stupni | 1.stupeň | Mgr. R. Vaverčáková, Mgr. H. Hudáčková | ||||||||||
Recitačné súťaže | Šaliansky Maťko | 2. stupeň | Mgr. Anna Budzaková, Mgr. Simona Lizáková | |||||||||
Šaliansky Maťko | 1.stupeň | Mgr. H. Hudáčková | ||||||||||
január | vedomostné | |||||||||||
recitačné | Hviezdoslavov Kubín | 2. stupeň | Mgr. Daniela Sarnová, Mgr. Iveta Pavlíková | |||||||||
Hviezdoslavov Kubín | 1.stupeň | Mgr. S. Lampartová, Mgr. Veronika Lizáková | ||||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | ||||||||||||
exkurzie | ||||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Stavanie snehových sôch | 4.- 6. ročník | Ing. M. Švorcová, Mgr.Daniela Galliková | |||||||||
Lyžiarsky výcvik | 7.ročník | Mgr. Róbert Duda | ||||||||||
február | vedomostné | Školské kolo Biologickej olympiády kategórie E | II. stupeň | Ing. Mária Švorcová, Mgr. Jana Figlárová | ||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Regionálna tradičná ľudová kultúra | 1.stupeň | Mgr. R. Vaverčáková, Mgr. H. Hudáčková | |||||||||
Karneval - učenie v maskách | II. Stupeň | tr. učitelia | ||||||||||
Hráme pexeso | 5. - 6. ročník | Ing. Adamicová, Mgr. Daniela Galliková | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Karnevalová show | 1.stupeň | Mgr. A. Koščáková, Mgr. M. Dudašková | |||||||||
Recitačné súťaže | ||||||||||||
exkurzie | ||||||||||||
marec | vedomostné | Súťaž piatakov v čítaní | 5. ročník | Mgr. Renáta Fudalyová, Mgr. Janka Budzáková | ||||||||
Spelling | 5. - 6.ročník | Mgr. M. Habiňák | ||||||||||
Prednes anglickej poézie a prózy | 1.stupeň | učitelia AJ na 1.stupni | ||||||||||
Čítanie anglických poviedok | 2.stupeň | učitelia AJ na druhom stupni | ||||||||||
Vedomostná súťaž z NJ | 7. - 9.ročník | Mgr. Grigláková, Mgr. Grichová, Mgr. Zamišková | ||||||||||
Čítanie s porozumením Čimo | 2.-4. ročník | Mgr. Viera Lizáková,Mgr. K. Dravecká, Mgr. K. Budzáková | ||||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Svetový deň vody - súťažné popoludnie | 7. - 8. ročník | Ing. M. Švorcová, Mgr.Daniela Galliková | |||||||||
Zdravotná výchova | 1.stupeň | Mgr. J. Figlárová | ||||||||||
exkurzie | ||||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Noc s Andersenom | 5. -7. ročník | Mgr. Janka Budzáková, Mgr. Renáta Fudalyová | |||||||||
Otvorené hodiny pre predškolákov | 1.roččník | tr. učitelia | ||||||||||
apríl | vedomostné | Vedomostný kvíz zo SJL | 5. - 8. ročník | Mgr. Daniela Sarnová, Mgr. Renáta Fudalyová | ||||||||
Okresné kolo Biologickej olympiády kategórie E, zoológia | 2. stupeň | Ing. Mária Švorcová | ||||||||||
Počtárik – matematické kompetencie - súťaž | 1. -2. ročník | Mgr. E. Dvorčáková, Mgr. Veronika Lizáková | ||||||||||
športové | ||||||||||||
Súťaž | Jazykový kvet - prednes v AJ | 1. a 2.stupeň | učitelia AJ | |||||||||
Dramafest | 2.stupeň | Mgr.Anna Budzáková | ||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Svetový deň zdravia - stretnutie s lekárom | Ing. Adamicová, Mgr. Daniela Galliková | ||||||||||
Envirodeň | 1. stupeň | Mgr. A. Koščáková, Mgr. M. Dudašková | ||||||||||
Výskum kvality vody a ovzdušia v okolí Lendaku | 6. C | Ing. M. Švorcová | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | Deň narcisov | Mgr. Grigláková, Mgr. Halčinová | ||||||||||
Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ | Mgr. Renáta Černáková, Mgr. K. Mazureková | |||||||||||
Exkurzie | ||||||||||||
máj | vedomostné | Pravopisná olympiáda | 5. - 9. ročník | Mgr. Daniela Sarnová, Mgr.Renáta Fudalyová | ||||||||
Englishstar | 2.stupeň | Mgr. J. Figlárová | ||||||||||
Prednes nemeckej poézie a prózy | 7. - 9.ročník | Mgr. Grichová, Mgr.Grigláková | ||||||||||
Najlepší žiak fyziky za 6. ročník | 6. ročník | Ing. Adamicová, Mgr. Suchanovská | ||||||||||
Najlepší žiak fyziky za 7. ročník | 7. ročník | Ing. Adamicová, Mgr. Suchanovská | ||||||||||
Čítanie s porozumením Čimo | 1.ročník | Mgr. A. Girgová | ||||||||||
recitačné | ||||||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Svetový deň bez cigariet - týždeň Modrého gombíka | Mgr. Grigláková, Mgr. Halčinová | ||||||||||
exkurzie | Zámoček Tatranská Javorina | 9.roč. | Mgr. Ľ. Bolcarovičová | |||||||||
Múzeum TANAP-u, botanická záhrada - Tatranská Lomnica | 5. ročník | Ing. M. Švorcová, Mgr.Lucia Rábarová | ||||||||||
Belianska jaskyňa | 3. ročník | Mgr. R. Vaverčáková | ||||||||||
Obecný úrad Lendak | 6. roč. | Mgr. M. Grichová | ||||||||||
iné, kultúrne podujatia | ||||||||||||
jún | vedomostné | Potulky literatúrou | 9. ročník | Učiteľky SJL 9. ročníka | ||||||||
športové | ||||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Didaktické hry v prírode | 1.stupeň | Mgr. S. Lampartová, Mgr. L. Galliková, Mgr. A. Majerčáková | |||||||||
DOV – preukaz cyklistu | 4. ročník | Mgr. M. Dudašková, Mgr. K. Dravecká | ||||||||||
Svetový deň ŽP | 2. stupeň | Ing. Mária Švorcová, Mg. J. Stupák | ||||||||||
projektové vyučovanie prierezové témy | Účelové cvičenie | 2.stupeň | Mgr. Tomáš Hudáček | |||||||||
Škola v prírode | 4. ročník | Mgr. Katarína Budzáková | ||||||||||
exkurzie | Exkurzia na včelníci | 6. ročník | Ing. Stanislav Halčin | |||||||||
iné, kultúrne podujatia | ||||||||||||
Termín | Čas | Druh porady |
---|---|---|
25 august 2023 | 9:00 h. | Pracovná porada - úvodná |
4. september 2023 | 11.00 h. | Pracovná porada na september 2023 |
18. september 2023 | 14.00 h. | Pedagogická rada k zač. školského roka |
2. október 2023 | 14.00 h. | Pracovná porada na október 2023 |
6. november 2023 | 14.00 h. | Pracovná porada na november 2023 |
16 november 2023 | 14.00 h. | Klasifikačná porada za 1. štvrťrok |
4. december 2023 | 14.00 h. | Pracovná porada na december 2023 |
8. január 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na január 2024 |
25. január 2024 | 14.00 h. | Klasifikačná porada za 1. polrok |
5. február 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na február 2024 |
4 . marec 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na marec 2024 |
8. apríl 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na apríl 2024 |
18. apríl 2024 | 14.00 h. | Klasifikačná porada za 3. štvrťrok |
6 . máj 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na máj 2024 |
3. jún 2024 | 14.00 h. | Pracovná porada na jún 2024 |
21. jún 2024 | 14.00 h. | Klasifikačná porada za 2. polrok |
27. jún 2024 | 14.00 h. | Pedagogická rada k ukončeniu školského roka |
Silné stránky školy
Materiálno-technické vybyvenie školy - PC, interaktívne tabule, didaktické pomôcky.
odborné učebne: učebne informatiky, cudzie jazyky, učebňa biológie, učebňa chémie a fyziky, školská dielňa, školská knižnica, školská kuchyňka
Intranet - školská sieť.
WWW stránka školy, IŽK (internetová žiacka knižka) elektronická triedna kniha.
Úspechy žiakov vo vedomostných, športových, speváckych, hudobných súťažiach a olympiádach.
Športový areál v okolí školy. Maximálne možnosti na činnosť kolektívnych športov.
Detské ihriská.
Spolupráca inštitúcii v obci, pozitívna klíma školy, dobré vzťahy medzi učiteľmi, prepojenie na rodičov.
Existencia špeciálnej triedy pre žiakov s mentálnym postihom a Dawnovým syndrómom, vzdelávanie imobilných žiakov.
Podpora integrácie - individuálny prístup pre žiakov so ŠVVP.
Spolupráca s odborníkmi - CPPP, logopéd.
Školský podporný tím - špeciálny pedagóg, školský psychológ
Pestrá záujmová činnosť v CVČ a ZŠ.
Sebarozvoj učiteľov.
Vysoká úroveň učiteľov v ovládaní práce s PC, IKT, IT.
Mladý stabilizovaný kolektív.
Spolupráca s vedením obce.
Prezentácia školy na verejnosti.
Slabé stránky školy
Napriek nadstavbe školy je nedostatok špeciálnych učební a tried..
Pokračovať v odstraňovaní bariér pre imobilných žiakov.
Príležitosti
Potenciál učiteľov na zavádzanie inovácií do vyučovania.
Odbúravanie papierovej byrokracie.
Aktuálne informácie o dianí v škole a prospechu žiakov - aktuálna webová stránka školy.
Organizácia športových podujatí (letná olympiáda, futbal, basketbal, volejbal,...).
Pohybové aktivity - pobyt v prírode (didaktické hry, účelové cvičenia).
Schodolez a plošina (výťah) zariadenie na presun imobilných žiakov medzi odbornými učebňami na poschodiach.
Učitelia sa neustále vzdelávajú podľa plánu profesijného rozvoja.
Prezentácia školy - otvorené hodiny pre rodičov, projektové vyučovanie aj pre verejnosť, (Deň matiek, koncerty ZUŠ, slávnostné akadémie, výstavy,...).
Individualizácia edukácie žiakov s ŠVVP.
Dostatočný počet peg´dagogických asistentov cez POP 3.
Včasná depistáž v 2. ročníku.
Priestor na konzultácie učiteľov, rodičov so špeciálnym pedagógom, školským psychológom, logopédom.
Postupná modernizácia školského nábytku a dopĺňanie vybyvenia školy.
Hrozby
Zaťaženosť učiteľov byrokraciou.
Predimenzovanosť učiva, potreba redukcie učiva a korekcie ŠVVP.
Narastanie počtu žiakov s logopedickými problémami, poruchami správania.
Mobilná závislosť žiakov, rozširovanie toxických látok a energetických nápojov.
Počty žiakov s ŠVVP v triedach.
Nezáujem rodičov zo sociálne slabšieho prostredia o vzdelanie svojich detí.
Zvyšovanie nákladov na prevádzku školy.
Často meniaca sa legislatíva - problémy so strategickým plánovaním a personálnym zabezpečením vyučovania.
Konkrétne hlavné úlohy jednotlivých zložiek sú rozpracované v plánoch MZ a PK. Z dôvodu veľkého rozsahu nemôžu byť vsunuté do plánu práce, sú samostratnými prílohami plánu.
Prílohy plánu práce:
1. Plán práce metodického združenia ročníkov 1.-2.
2. Plán práce metodického združenia ročníkov 3.-4.
3. Plán práce predmetovej komisie slovenského jazyka a literatúry
4. Plán práce predmetovej komisie cudzích jazykov
5. Plán práce predmetovej komisie matematiky a informatiky
6. Plán práce predmetovej komisie prírodovedných predmetov
7. Plán práce predmetovej komisie humanitných predmetov
8. Plán práce predmetovej komisie telesná výchova
9. Plán práce predmetovej komisie umeleckých výchov
Základná škola pri výchove a vzdelávaní spolupracuje so svojím zriaďovateľom (Obcou Lendak) s Rimskokatolíckou cirkvou - Farnosťou Lendak, s Radou školy pri Spojenej škole Lendak, , ale aj s inými subjektami (napr. obecnou knižnicou, s dobrovoľnými hasičmi, spolok poľovníkov, TANAP a pod. ) a ich spolupráca sa neustále rozvíja.
Cieľom je aktívna vzájomná komunikácia a vybudovanie pozitívnych vzťahov medzi participujúcimi subjektmi podieľajúcimi sa na výchove a vzdelávaní. Spoluprácu plánujeme pri rôznych príležitostiach.
Predstavitelia obce sa zúčastňujú na akciách, ktoré organizuje škola.Pri propagácii školy napomáha časopis Lendak, ale hlavne naše školské videonoviny, vydávané každý mesiac, v ktorých sa dozvedá široká verejnosť o práci v našej škole, s výsledkami a úspechm žiakov i učiteľovi.
Rodičia a zamestnanci školy zriadili Občianske združenie Kicora, ktoré spolupracuje pri získavaní dodatočných finančných prostriedkov. Prostredníctvom Kicory sa financuje nákup kníh pre žiakov na konci školského roka a hlavne podpora talentovanej mládeže.
V priebehu školského roka sa organizujú otvorené hodiny pre rodičov a rôzne projektové vyučovania pre rodičov a širokú verejnosť, kde sa oboznamujú s prácou učiteľov a žiakov. Pred každou klasifikačnou poradou sa uskutočňuje triedne rodičovské združenia, kde rodičia získajú informácie o výchovno - vzdelávacích výsledkoch svojich detí. Raz ročne (november) sa uskotočňuje celoškolské ZRPŠ, kde sa riešia aktuálne problémy chodu základnej školy a pod. Pre 1. stupeň je dôležitá spolupráca s MŠ. Spolupráca neprebieha len pri zápise do 1. ročníka, ale realizujeme ju aj počas školského roka formou otvorených hodín v MŠ a návštevou predškolákov v základnej škole, Vedúca metodického združenia pre 1. a 2. ročník sa zúčastňuje rodičovského združenia v MŠ.
Dôležitá je aj spolupráca s CPP v Kežmarku, ktoré nám zabezpečuje konzultácie a odbornú pomoc pri práci so žiakmi, ktorí majú špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby
Škola disponuje primeraným množstvom učebných pomôcok, inventár sa pravidelne dopĺňa podľa požiadaviek vyučujúcich.
V každej triede je interaktívna tabuľa, pripojenie na internet. V priebehu roka vždy dochádza k výmene časti IKT materiálu, nakoľko je už rokmi opotrebovaný. V tomto šk.roku sa bude inovovať Informatika č.2.
Od šk. roku 2021/2022 je sprevádzkovaná nová školská knižnica, školská dielňa i učebňa biológie, ktorá sa teší širokej obľube žiakov i pedagógov.
Projekty:
1. Zdravotnícky pracovník v základnej škole:
od 1.9.2022 - 31.8.2024
V našej škole sme mali zdravotníckeho pracovníka od 1.10.2022 - 30.4.2023 a teraz od 18.9.2023 nastúpila nová zdravotná sestra, ktorá je v škole s 881 žiakmi a 223 deťmi MŠ veľmi potrebná.
2. Národný projekt Podpora pomáhajúcich profesií 3
od 1.9.2023 - 31.8.2024
Projektom sme získali pracovné miesta pre 6 pedagogických asistentov žiakov v ZŠ, jedného pomocného vychovávateľa v MŠ, 1 pracovné miesto školského digitálneho koordinátora.
Školský podporný tím 1,5 pracovný úväzok: 1 školský špeciálny pedagóg, 0,5 školský psychológ
Názov záujmového krúžku | Vedúci |
---|---|
ŠKD 1 | Bc. Dominika Javorská |
Anglický jazyk | Mgr. Štefan Suchanovský |
Bedminton | Mgr. Štefan Suchanovský |
Biologický krúžok | Ing. Mária Švorcová |
CVČ Futbal mladší žiaci | Mgr. Štefan Halčin |
CVČ Futbal staršia prípravka | Mgr. Štefan Halčin |
CVČ Strelecký | Mgr. Štefan Halčin |
CVČ Volejbal - prípravka | Mgr. Mária Hudáčeková |
CVČ Basketbal - mladšie žiačky | Mgr. Róbert Duda |
CVČ Basketbal - starší žiaci | Mgr. Róbert Duda |
CVČ DFS Slonecko | Helena Koščáková |
CVČ DFS Slonecko II. | Helena Koščáková |
CVČ Digi škola | Mgr. Ján Stupák |
CVČ Fitness | Mgr. Róbert Duda |
CVČ Florbal - starší žiaci | Mgr. Róbert Duda |
CVČ Florbal - mladší žiaci | Mgr. Róbert Duda |
CVČ Florbal starší žiaci II. | Mgr. Róbert Duda |
CVČ Futbal - mladšia prípravka | Mgr. Ján Stupák |
CVČ Futbal - mladšia prípravka II. | Mgr. Ján Stupák |
CVČ Futbal - starší žiaci | Mgr. Ján Stupák |
CVČ Jumping I. | Mgr. Mária Hudáčeková |
CVČ Jumping II. | Mgr. Mária Hudáčeková |
CVČ Malá škola varenia | Zuzana Nebusová |
CVČ Maliarikovo.sk | Mgr. Jana Budzáková |
CVČ Malý krajčírik | Mgr. Jana Budzáková |
CVČ Plávanie a regenerácia | Mgr. Tomáš Hudáček |
CVČ Stolný tenis | Mgr. Róbert Duda |
CVČ šach I. | Ing. Tomáš Hudáček |
CVČ Šach II. | Ing. Tomáš Hudáček |
CVČ Turistika a lyžovanie | Mgr. Štefan Halčin |
CVČ Varím, čo ma baví | Zuzana Nebusová |
CVČ Volejbal - mladšie žiačky | Mgr. Mária Hudáčeková |
CVČ Volejbal - staršie žiačky | Mgr. Tomáš Hudáček |
Čítanie a počítanie s porozumením | Mgr. Karmen Mazureková |
Čítanie v školskej knižnici 1 | Mgr. Jana Budzáková |
Čítanie v školskej knižnici 2 | Mgr. Jana Budzáková |
Čítanie v školskej knižnici 3 | Mgr. Anna Budzáková |
Čítanie v školskej knižnici IV | Mgr. Renáta Fudalyová |
čitateľsko-dramatický krúžok v anglickom jazyku | Mgr. Anna Budzáková |
Čitateľský klub | Mgr. Mária Grichová |
Detský divadelný súbor Gašparko | PaedDr. Mária Budzáková |
Doučovanie z ANJ | Ing. Beáta Gurková |
Envirozážitok | Ing. Darina Adamicová |
Hravá matematika 1 | Mgr. Gabriela Karpišová |
Hravá matematika 2 | Mgr. Gabriela Karpišová |
Hravá matematika 3 | Mgr. Gabriela Karpišová |
Hravá škola | Bc. Andrea Ripková |
Hravá škola | Mgr. Katarína Budzáková |
Hravé učenie - MD | Mgr. Mária Dudašková |
Hravé učenie HH | Mgr. Helena Hudáčková |
Chemický krúžok | Mgr. Ivana Budzáková |
IX.C · Krúžok | Mgr. Daniela Galliková |
KockaMAT | Ing. Stanislav Halčin |
Matematika hrou I | Ing. Miroslava Sisková |
Matematika hrou II | Ing. Miroslava Sisková |
Múdre hlavičky | Mgr. Mária Neupauerová |
Počítam, počítaš, počítame | Ing. Darina Adamicová |
Pohybové hry | Mgr. Daniela Galliková |
Poslúchaj ma jazýček | Mgr. Anna Girgaschová |
Prvá pomoc | Mgr. Jana Figlárová |
Redakčný krúžok | Mgr. Zuzana Simona Lizáková |
Šikovné ručičky | Ing. Miroslava Sisková |
Šikovníci | Mgr. Anna Girgová |
Šikovný školák | Mgr. Eva Dvorčáková |
ŠKD 0 - ranný klub | Bc. Renáta Batoryová |
ŠKD 2 | Mária Neupauerová |
ŠKD 3 | Bc. Dominika Fudalyová |
ŠKD 4 | Bc. Renáta Batoryová |
Škola hrou | Mgr. Veronika Lizáková |
Školská televízia | Mgr. Mária Hudáčeková |
Školské všeličo | Mgr. Katarína Dravecká |
Túlavé topánky | Ing. Miroslava Sisková |
Tvorivé učenie | Mgr. Ružena Vaverčáková |
Učenie hrou | Mgr. Anna Majerčáková |
Včielky | Mgr. Alžbeta Koščáková |
Veselé hlásky | Bc. Ivana Koščáková |
Veselé hlásky | Mgr. Viera Lizáková |
Výtvarná tvorivosť | Mgr. Tatiana Kostiková |
Zábavná matematika | Mgr. Ivana Suchanovská |
Zábavná slovenčina I. | Mgr. Daniela Sarnová |
Zábavná slovenčina II. | Mgr. Daniela Sarnová |
Zábavná škola | Mgr. Slávka Lampartová |
Školá dbá na psychohygienické podmienky žiakov i svojich zamestnancov. Vytvára im estetické prostredie, skvalitňuje podmienky prestávkového oddychu, usiluje sa vytvárať na pracovisku klímu porozumenia, úcty a zodpovednosti za školu a za vykonanú prácu, v riadení sa usiluje uplatňovať demokratický a humánny prístup k zamestnancom i žiakom.
V rámci psychohygieny sa pravidelne pre žiakov organizujú výchovne koncerty - 4x do roka, žiaci majú v čase Vianoc Vianočnú poštu a vo Valentínskom období Valentínsku poštu, škola organizuje pre svojich žiakov i zamestnancov Mikuláša.
Pre zamestnancov sa 2 - 3 x ročne organizujú výjazdy na divadelné podujatie do Spišskej Novej Vsi, Prešova alebo Košíc. Raz ročne sa organizuje dvojdňový výlet. Dvakrát ročne sa organizujú relaxačné dni (v auguste a v marci).
Typ vzdelávania | Pedagóg | Termín od-do | Poskytovateľ |
---|---|---|---|
Adaptačné | Mgr. Štefan Halčin | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak |
Bc. Dominika Fudalyová | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak | |
Bc. Renáta Batoryová | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak | |
Mária Neupauerová | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak | |
Mgr. Martina Budzáková | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak | |
Bc. Silvia Oprendeková | september 2023 - jún 2024 | Spojená škola Lendak | |
Inovačné | Ing. Miroslava Sisková | september 2023 | FinQ program |
Mgr. Jana Budzáková | september 2023 | FinQ program | |
Mgr. Renáta Fudalyová | septembner 2023 | FinQ program | |
Mgr. Dana Galliková | september 2023 | FinQ program | |
Mgr. Ivana Suchanovská | september 2023 | FinQ program | |
Mgr. Jana Figlárová | september 2023 | FinQ program | |
Ing. Beáta Gurková | september 2023 | NIVAM | |
Mgr. Štefan Suchanovský | september 2023 | FinQ program | |
Kvalifikačné | Ing. Darina Adamicová | september 2021 - jún 2024 | UK Bratislava |
6. VNÚTROŠKOLSKÁ KONTROLA V ŠK. ROKU 2021/22
Obsah kontroly
A/ Plnenie základných povinností zamestnancov:
- dodržiavanie Pracovného poriadku v súlade s platným zákonníkom práce a zákonom o prácach vo verejnom záujme,
- dodržiavanie vnútorného poriadku školy (dozory),
- dodržiavanie zásad a úloh BOZ a PO pri práci,
- dodržiavanie pracovných náplní,
- pracovná doba, príchod a odchod zo školy,
- práca triedneho učiteľa,
- vedenie MZ a PK, kabinetov,
- záujmovej činnosti,
- uvádzajúcich učiteľov
B/ Úsek pedagogický:
1. Organizácia výchovno-vzdelávacieho procesu, jeho úroveň a výsledky
- príprava na vyučovaciu hodinu
- dodržiavanie psychohygienických zásad
- dodržiavanie rozvrhu hodín
2. Uplatňovanie variantov učebných plánov
- dodržiavanie učebných osnov a ich úprav,
- dodržiavanie učebných plánov,
- plnenie pedagogicko-organizačných pokynov, smerníc, pokynov MŠ, MC - Prešov,
3. Účelné a efektívne využívanie pedagogických metód, foriem a prostriedkov vo VP so zreteľom na rozvoj osobnosti žiaka,
- príprava a odborný rast pedagógov,
- efektívnosť práce MZ a PK,
4. Demokratizácia a humanizácia VVP
- vzťah učiteľ - žiak,
5. Výsledky a činnosť žiaka, objektívnosť ich hodnotenia,
- tvorivá a hodnotiaca činnosť,
- práca a výsledky talentovaných a nadaných žiakov,
- práca so zaostávajúcimi žiakmi,
- aktivita a záujem žiakov o vyučovanie,
6. Efektívnosť využívania materiálnych prostriedkov,
- učebné pomôcky, didaktická technika, počítačová učebňa,
- rozhlasové a televízne vysielanie,
- videoprogramy.
7. Spolupráca s rodičmi a s verejnosťou
- angažovanosť rodičov pri pomoci škole,
8. Zisťovanie výsledkov pedagogickej aktivity pedagógov
- pedagogické čítanie,
- príspevky v odborných a pedagogických publikáciách,
C/ Úsek hospodárenia
1. Hospodárne využívanie pridelených finančných a materiálnych prostriedkov v súlade s platnými predpismi a potrebami.
2. Dodržiavanie zásad spisovej služby /archivovanie, vybavovanie,.../ a záväzných termínov pri vybavovaní úloh.
D/ Vnútroškolskú kontrolu vykonávajú s pedagogickým taktom:
- riaditeľka školy A,B,C
- zástupcovia školy A,B
- vedúci MZ a PK B 3
- hospodársky pracovník C
Kontrolu určuje a usmerňuje riaditeľka školy.
Formy a prostriedky vnútroškolskej kontroly
a/ Hospitačná činnosť na vyučovacích hodinách, činnosti ŠKD
- rozhovory
- didaktické testy
- previerky /vstupné, výstupné, v 9. roč. v rámci prípravy na prijímacie skúšky,
b/ Účasť na zasadnutiach MZ a PK
- účasť na podujatiach žiakov, pedagógov
- prehliadka priestorov školy
c/ Kontrola začínajúcich učiteľov
- uvádzajúci učiteľ
- projekt uvádzania učiteľa do praxe
d/ Kontrola triednych učiteľov
- vedenie pedagogickej dokumentácie
- plnenie povinností triedneho učiteľa
- pravidelnosť a obsah triednických hodín
- starostlivosť o triedu, žiakov, šatníky, priestory školy
e/ Kontrola práce ŠKD:
- úroveň prípravy žiakov na vyučovanie
- spolupráca s vyučujúcimi, rodičmi
- plnenie úloh podľa plánu ŠKD a školy
f/ Kontrola práce výchovného poradcu:
- spolupráca s triednymi učiteľmi, rodičmi, OPPP
- stretnutia, pohovory so žiakmi
- správne a včasné vyplnenie, odoslanie prihlášok na štúdium
- starostlivosť o žiakov končiacich školskú dochádzku v nižších ročníkoch
g/ Kontrola práce:
1. údržbára - stav odstraňovania zistených závad
- šetrenie energiou
- dodržiavanie bezpečnostných predpisov
2. odb.ref.- mzdová a personálna práca
- bankový styk
- výkazy poisťovní
- zostavy
- evidencia faktúr
- sledovanie splátkového kalendára
- sledovanie rozpočtu
3. hospodárskeho pracovníka
- správnosť evidencie majetku
školy a ŠJ /inventarizácia/
- dodržiavanie termínov mesačných
výkazov ŠJ
- hospodárne využívanie fondu
učebníc, školských tlačív, ich
správne a včasné objednávanie
- dodržiavanie zásad nákupu a
rozdeľovanie čistiacich prostriedkov
- správne vedenie došlej a odoslanej pošty
4. upratovačiek
- čistota určených priestorov
- starostlivosť o kvety
- šetrenie energiou, čistiacimi
prostriedkami
- dodržiavanie bezpečnosti pri práci
Rámcový plán kontrolnej činnosti
September - kontrola triednych kníh a triednych výkazov
- kontrola vnútorného režimu školy
- kontrola upravených učebných plánov
- kontrola práce prevádzkových zamestnancov
- vstupné previerky
Október - vstupné previerky, rozbory výsledkov
- hospitácie - 5. - 9. roč. - začínajúci uč., noví učitelia
- kontrola činnosti školského klubu
November - hospitácie - 5. - 9. roč. - humanitné predmety
- 1. - 4. roč. - SJL
- kontrola vzhľadu a čistoty tried
- kontrola protipožiarných zariadení
December - hospitácie - 5. - 9. roč. - výchovy
- 1. - 4. roč. - výchovy
- kontrola kabinetov
- kontrola laboratórnych prác
Január - kontrola krúžkov
- kontrola vnútorného režimu školy
- kontrola dodržiavania klasifikačného poriadku
- hospitácie - 5. - 9. roč. - prírodovedné predmety
- 3. - 4. roč. - prírodovedné predmety
Február - polročné previerky a rozbory výsledkov
- kontrola práce prev. pracovníkov
- kontrola školského klubu
Marec - hospitácie - technická výchova
- kontrola triednickej dokumentácie
- kontrola intenzity známkovania
- kontrola estetiky učebných pomôcok
Apríl - kontrola BOZ - previerky
- kontrola prípravy na prijímacie skúšky
- hospitácie - hodnotenie na hodinách
Máj - kontrola výrobkov - technická výchova
- kontrola odborných učební
- kontrola intenzity známkovania
- kontrola triednej dokumentácie
- hospitácie - zadávanie domácich úloh a ich kontrola
Jún - výstupne previerky
- kontrola laboratórnych prac a písomných previerok
- kontrola inventáru tried
Plán vnútroškolskej kontroly aktualizovať a dopĺňať podľa aktuálnych potrieb a zistených nedostatkov.
Vypracoval: PaedDr. Mária Budzáková
V Lendaku, 13. septembra 2023
Plán práce prerokovaný v pedagogickej rade dňa:
Powered by aSc EduPage