Novinky Základná umelecká škola Materská škola Základná škola Centrum voľného času Školská jedáleň
Navigácia
 • Odhlasovanie a prihlasovanie na stravu cez internet

  Zaviedli sme ďalšiu službu pre rodičov žiakov a zamestnacov stravujúcich sa v školskej jedálni - elektronické prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy cez internet. 

  Ak chcete túto službu používať, nahláste nám Vašu mailovú adresu ktorá bude vaším prihlasovacím menom a súčasne bude slúžiť aj na potvrdenie prihlásenia či odhlásenia. 

  Na základe toho obdržíte heslo na prístup.

  Služba je prístupná na podstránke školská jedáleň.

 • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

  8.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku, ktorej sa zúčastnilo 42 žiakov - 11 v kategórii 1A, 30 v kategórii 1B a 1 žiačka v kategórii C. Testovanie pozostávalo z dvoch častí: písomnej a ústnej. Písomná časť bola zameraná na testovanie počúvania s porozumením, čítania s porozumením, praktického používania gramatiky a slovnej zásoby. Ústna časť testovala zvládnutie situačnej úlohy a prerozprávanie príbehu na základe obrázku. V kategórii 1A zvíťazil Julian Koščák, VII.D, čím postúpil do okresného kola. 2.miesto - Lukáš Bekeš, VII.B; 3.miesto - Dominika Budzáková, VII.B. 

  V kategórii 1B (žiaci ôsmeho a deviateho ročníka) zvíťazil Vojtech Fudaly, IX.A - postup do okresného kola. 2.miesto - Anna Háberová, IX.A; 3.miesto - Nikola Britaňáková, IX.B a Nikola Jašňáková, IX.C.

  V kategórii 1C bola len jedna súťažiaca, Caroline Halcin zo VII.A, ktorá postupoje priamo do krajského kola.

  Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme organizátorom súťaže, učiteľkám AJ - Mgr. Jane Figlárovej a Mgr. Ivete Budzákovej.

   

 • Nemecká olympiáda - školské kolo

  Dňa 8.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Nemeckej olympiády v kategórii 1A. Súťaže sa zúčastnili štyria žiaci 7.ročníka. (Tí, ktorí sa začali učiť nemecý jazyk už ako tretiaci.) Žiaci absolvovali písomnú a ústnu časť. Ústna časť bola zameraná na komunikáciu k téme rodina a opis obrázka. V písomnej časti žiaci počúvali a čítali texty zamerané na porozumenie a vypracovali gramatický test. 1. miesto a postup do okresného kola si vybojovala Klaudia Neupauerová, VII.A. 

  2.miesto - Tomáš Majerčák, VII.A; 3.miesto - Monika Badovská, VII.B. Organizátorke podujatia, Mgr. Miroslave Griglákovej, aj touto cestou ďakujeme.

 • Dievčatá opäť bodovali

  4.12.2014 sa uskutočnil Turnaj vo volejbale dvojíc, ktorým organizátorom sa stala ZŠ Nižná brána Kežmarok v spolupráci s občianskym združením Zober loptu, nie drogy. Na palubovku sa postavilo 16 družstiev - dvojíc. Jednotlivé dvojice boli rozdelené do 4 skupín. Naše dievčatá Sára Špaková, IX.A a Mária Lizáková, VIII.D sa dostali do skupiny C a Ružena Budzáková s Gabrielou Hudáčkovou, obe z IX.C, sa umiestnili do skupiny D. Svoje skupiny vyhrali a postúpili medzi 8 najlepších družstiev. Po náročných zápasoch sa nakoniec Sáre Špakovej a Márii Lizákovej

  podarilo obsadiť pekné 3.miesto. Okrem 3.miesta sme si domov odniesli aj hlavnú myšlienku turnaja, že život bez drog je krajší a plnohodnotnejší. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. (Akciou bola poverená Mgr. Mária Hudáčeková.)

 • Vianoce v Európe

   9.12.2014

     V dňoch 8. – 13. 12. 2014 sa v Prešove uskutočnila veľkolepá akcia s názvom „Christmas in Europe – Vianoce v Európe“, ktorej sa zúčastnili žiaci nášho centra voľného času.  Hostiteľom bola Hotelová akadémia Prešov. Účastníkmi tohto ročníka boli delegácie z Arménska, Českej republiky, Chorvátska, Írska, Lotyšska, Luxemburska, Maďarska, Portugalska, Rakúska, Slovenska, Slovinska, Švédska a Talianska. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo  spojiť študentov a učiteľov európskych hotelovýchškôl a predstaviť rôznorodosť vianočných tradícií účastníckych krajín, prezentovať gastronómiu a kultúru organizujúcej krajiny a regiónu.   Žiaci mali príležitosť navštíviť  prezentáciu ľudových remesiel, či vyzdobiť si svoj perník, pracovať na hrnčiarskom kruhu alebo ochutnávať sladké a slané pochúťky štátov Európy. Atmosféru blížiacich sa Vianoc vytvárala ľudová hudba a vôňa vianočných výrobkov a nápojov. Mali sme príležitosť vidieť ako vyzerá vyzdobený vianočný stromček v Arménsku, vidieť čo nesmie chýbať na štedrovečernom stole v Taliansku, alebo dozvedieť sa, kto nosí deťom darčeky vo Švédsku. Atmosféra Vianoc nechýbala ani na vianočných trhoch v Prešove kde sme ochutnali skalický trdelník, či langoše a pozreli si umenie majstrov rezbárov na veľkom drevenom Betleheme pred  Rímskokatolíckou konkatedrálou sv. Mikuláša.

  Zvyky a tradície jednotlivých krajín Európy sú iné, ale všetky majú jedno spoločné KRÁSU A POHODLIE VIANOC V KRUHU RODINY.

 • Spišské rozprávky

  Dňa 3.12.2014 sa žiaci 5.ročníka a 6.C zúčastnili divadelnéhé predstavenia Spišské rozprávky v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi. Predstavenie bolo koncipované ako prierez spišskými povesťami. Žiaci počas predstavenia zbystrili pozornosť,keď v predstavení zaznela aj lendacká povesť o Špakovi. Priamo v reálnej situácii si mohli overiť svoje vedomosti o rozprávke,o  povesti a o divadelnej hre, jedného zo žánrov dramatického umenia. Spišské rozprávky nás zaujali aj svojou scénografiou, je to predstavenie, ktoré sa oplatí vidieť.

 • Úspech na matematicko-fyzikálnej súťaži NÁBOJ JUNIOR

  Dňa 28.11.2014 sa naši deviataci prvýkrát zúčastnili medzinárodnej matematicko-fyzikálnej súťaže NÁBOJ JUNIOR, ktorej regionálnej kolo sa uskutočnilo v Poprade. Pre veľký záujem zo strany škôl sme mohli poslať len dve družstvá. V kategórií základné školy súťažilo 24 škôl okresov Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa. Naše družstvo Lendak A - v zložení: Sára Špaková, Anna Háberová, Helena Hudačeková a Vojtech Fudaly, všetci z IX.A, sa umiestnili na krásnom  2.miesto. Získali 26 bodov. (Víťazná škola z Popradu - Spišskej Soboty získala 28 bodov.) Ani družstvo Lendak B nedopadlo zle.

  Obsadili dôstojné 14. miesto z 24 súťažných družstiev. Družstvo Lendak B tvorili: Melánia Neupauerová, IX.D; Martin Neupauer, IX.D, Viera Vidová, IX.C a Matúš Neupauer, IX.C. Srdečne blahoželáme a ďakujeme učiteľkám matematiky, Ing. Miroslave Siskovej a Mgr. Ľudmile Gallikovej, za vzornú prípravu žiakov.

 • Na Mikuláša detí športovali

        Už tradične, deň pred oslavami sv. Mikuláša, sa konal v našej školskej športovej hale futbalový turnaj žiakov z nášho regiónu. Turnaj zorganizovalo školské CVČ s finančnou podporou vedenia školy a Podtatranského futbalového zväzu Poprad a bol určený pre deti starších prípraviek. 

  Do turnaja bolo zapojených viac než šesťdesiat detí zo Starej Ľubovne, Plavnice, Podolínca, Spišskej Belej a Lendaku.Všetci účastníci  ukázali na turnaji svoje športové  schopností a veľkú chuť športovať.  Napriek tomu sa najlepšie darilo družstvu Starej Ľubovne, ktoré zvíťazilo na turnaji bez straty bodu. Na druhom mieste sa umiestnili naši domáci futbalisti a  tretie miesto patrilo družstvu Spišskej Belej.

  Najlepším hráčom turnaja sa stál domáci hráč Gabriel Lizák z 5.C a najlepším brankárom bol brankár Starej Ľubovne.

  Výsledky turnaja:

  MŠK FK Podolínec – FK Družstevník Plavnica                                                         2 : 2

  MŠK Slavoj Spišská Belá - Junošport Stará Ľubovňa                                           0 : 3

  MŠK FK Podolínec  - FK SŠ Lendak                                                                         0 : 2

  MŠK Slavoj Spišská Belá - FK Družstevník Plavnica                                             2 : 2

  Junošport Stará Ľubovňa - FK SŠ Lendak                                                              2 : 0

  MŠK FK Podolínec – MŠK Slavoj Spišská Belá                                                     1 : 3

  Junošport Stará Ľubovňa  - FK Družstevník Plavnica                                           4 : 0

   Slavoj Spišská Belá  -FK SŠ Lendak                                                                    1 : 1

  MŠK FK Podolínec – Junošport Stará Ľubovňa                                                    2 : 5

  FK Družstevník Plavnica - -  FK SŠ Lendak                                                            1 : 6

   

  Poradie turnaja :

  1.Junošport Stará Ľubovňa                         4  0  0                                14 : 2     9

  2.FK SŠ Lendak                                            2  1  1                                   9 : 4     7                                                

   3.Slavoj Spišská Belá                                 1  2  1                                   6 : 7     5

  4.FK Družstevník Plavnica                           0  2  2                                   5 : 14   2

  5.MŠK FK Podolínec                                    0  1  2                                    5 : 12   1     

   

   

 • Gašparko bodoval na Divadelnej tehličke

  Detský divadelný súbor Gašparko sa 20.11.2014 predstavil na celoslovenskom literárno-dramatickom súťažnom festivale deti a mládeže Divadelná tehlička 2014 - Svit. Počínal si veľmi úspešne. V kategórii činohra - základné školy získal krásne 2.miesto (prvé miesto porota neudelila). DDS Gašparko sa predstavil krátkou paródiou Chaos v rozprávke. (foto vo fotoalbume). 

  Súbor už dlhé roky vedie PaedDr. Mária Budzáková, zástupkyňa ZŠ Lendak.

 • "...a Slovo bolo u Boha..." - školské kolo

  Školské kolo umeleckého prednesu kresťanskej poézie a prózy sa uskutočnilo 25.11.2014. Deti sa na súťaž tešili a pripravovali, o čom svedčia výsledky, hlavne III.kategórie - poézie, ktorá mala veľmi vysokú úroveň. Zvíťazili tí najlepší: I.kategória - mladší žiaci (1. - 4. roč.) POÉZIA -: 1.miesto - Anna Majerčáková, IV.B; 2.miesto - Sofia Špaková, III.D; 3.miesto - Antónia Budzáková, III.C a Veronika Fudalyová, II.B. I. kategória - mladší žiaci (1. - 4.roč.)  PRÓZA: 1.miesto - Stanislava Neupauerová, IV.B; 2.miesto - Sofia Neupauerová, II.D; 3.miesto - Mariana Majerčáková, III.A. 

  II.kategória - starší žiaci A (5. - 6.ročník)  - POÉZIA: 1.miesto - Zuzana Neupauerová, VI.B; 2.miesto - Lívia Budzáková, V.C; 3.miesto - Mária Budzáková, VI.C.

  PRÓZA - 1.miesto - neudelené; 2.miesto - Alexandra Špaková, VI.C; 3.miesto - Veronika Halčinová, VI.B.

  III.kategória - starší žiaci B ( 7. - 9.ročník) - POÉZIA: 1.miesto - Nikola Britaňáková, IX.B; 2.miesto - Sára Špaková, IX.A a Zdenka Koščáková, VIII.D; 3.miesto - Eva Halčinová, IX.D a Tomáš Majerčák, VII.A.

  PRÓZA - 1.miesto - Jana Girgová, VIII.C; 2.miesto - Valentína Oprendeková, IX.A; 3.miesto - Mária Lizáková, VIII.B.

  Víťazom srdečne blahoželáme! Recitátori z prvých miest nás budú reprezentovať v krajskej regionálnej recitačnej súťaži, ktorá sa uskutoční 24.1.2015 na Cirkevnej spojenej škole v Poprade. Držíme prsty a ďakujeme pedagógom za vzornú prípravu žiakov. 

 • Vyhodnotenie informatickej súťaže iBOBOR - žiaci 5.-9.ročníka

  V tomto šk.roku, 2014/2015, sa informatickej súťaže iBOBOR zúčastnilo 123 žiakov 5.-9.ročníka našej školy. V kategórii Kadet 9 súťažilo 20 žiakov, v kategórii Kadet 8 si meralo sily 28 žiakov, v kategórii Benjamín 7 súťažilo 35 žiakov, v kategórii Benjamín 6 iba 19 žiakov a v kategórii Benjamín 5 si sadlo za počítače 21 žiakov. Úspešným riešiteľom celoslovenskej on-line súťaže sa stalo 51 žiakov, čo predstavuje rekord školy. Výsledky podľa jednotlivých kategórii:

  KADET 9:

  1. Vojtech Fudaly, IX.A     69, 67 bodov
  2. Matúš Neupauer, IX.C    69,34 bodov
  3. Anna Galliková, IX.A    68,01 bodov
  3. Anna Háberová, IX.A    68,01 bodov

  ZŠ priemer, 20 súťažiacich                                          58,87 bodov

  Slovenská republika:  52,39 bodov, odchýlka od SR 6,48 bodov.

  KADET 8:

  1. Patrik Budzák, VIII.A       74,67 bodov
  2. Martin Batory, VIII.A       66,68 bodov
  2. Dávid Halčin, VIII.A       66,68 bodov
  2. Jana Girgová, VIII.C       66,68 bodov
  3. Natália Galliková, VIII.C       64,01 bodov
  3. Damián Badovský, VIII.C       64,01 bodov

  ZŠ priemer, 28 súťažiacich                                             52,93 bodov

  Slovenská republika: 52,39 bodov, odchýlka od SR: 0,54 bodov.

  BENJAMÍN 7:

  1. Martin Gallik, VII.A    68,01 bodov
  2. Viktória Špaková, VII.D    67,35 bodov
  3. Tomáš Majerčák, VII.A    61,35 bodov

  ZŠ priemer, 35 súťažiacich                                            42,95 bodov

  Slovenská republika: 39,80 bodov, odchýlka od SR: 3,15 bodov.

  BENJAMÍN 6:

  1. Sandra Bekešová, VI.B   57,35 bodov
  1. Alexandra Špaková, VI.C   57,35 bodov
  2. Michal Lizák, VI.A   53,35 bodov
  3. Štefan Budzák, VI.C   46,69 bodov
  3. Matej Majerčák, VI.C   46,69 bodov
  3. Ján Stupák, VI.C   46,69 bodov

  ZŠ priemer, 19 súťažiacich                                                36,87 bodov

  Slovenská republika: 39,80 bodov, odchýlka od SR - 2,93 bodov.

  BENJAMÍN 5:

  1. Karolína Halčínová, V.C  49,68 bodov
  2. Mário Koščák, V.A  45,36 bodov
  3. Peter Neupauer, V.D  42,70 bodov

  ZŠ Lendak priemer, 21 súťažiacich                                   29,73 bodov

  Slovenská republika: 39,80 bodov, odchýlka od SR - 10,07 bodov.

  poznámka: Kladná odchýlka znamená, že sme lepší ako celoslovenský priemer získaných bodov.

  Aktivitu uskutočnili učitelia informatiky: Ing. Monika Mazureková a Mgr. Ján Stupák.

 • Medzinárodný deň školských knižníc

  Ešte v októbri, 27.10.2014, sme uskutočnili celoškolský projektový deň - Medzinárodný deň školských knižníc. Na základe danej témy: Sila prostredníctvom spoločenstva - kolegialita, rozmanitosť, vízia - sme vytvorili tému školy: Lendak, to je dedina - jedna veľká rodina. Prípravou vedomostných podkladov sa ujali miestni vyučujúci, žiaci a obyvatelia obce pomáhali zhromažďovať potrebné materiály. Každý ročník spracovával tému zodpovedajúcu primeranosti veku. 1.ročník Čítal s Hupsom v miestnom zdravotnom stredisku, žiaci 2.ročníka čítali starým rodičom v ich domácnosti, ku tretiakom prišli starí rodičia do školy a spoločne si čítali. Štvrtáci vzali svojich starých rodičov do knižnice. Čítaním so starými rodičmi sme si chceli uctiť mesiac október - úctu k starším.

  Žiaci ročníkov 5. - 9. sa čítaním miestnych povestí dostávali i k zložitejším témam. Napr. piataci okrem čítania povesti o Kicore sa dozvedeli niečo o košikárstvu, sami sa pokúsili upliesť košík z papiera, pod vedením Mgr. Márie Hudáčekovej, a neskôr navštívili obecné múzeum, kde si vyskúšali svoju zručnosť aj pri iných remeselných prácach.

  Žiaci 6.ročníka čítali povesť o cholere v Lendaku, navštívili cholerový cintorín, na ktorom je pochovaný Ján Still - kňaz, ktorý pomáhal ľuďom počas epidémie a sám jej v r.1873 podľahol.

  Žiaci 7.ročníka čítali povesti o požiari v Lendaku a navštívili Kostol sv.Mikuláša spojený s výkladom učiteľky dejepisu, Mgr. Ľudmily Glodžákovej.

  Žiaci 8.ročníka si po prečítaní povesti o Špakovi (miestny občan, ktorý ani po smrti nemal pokoja a robil zlé veci obyvateľom obce), čítali o Božom hrobe a pozreli si videonahrávku s miestnym p.farárom,ktorý rozprával zaujimavosti o historických pamiatkach v Božom hrobe v Lendaku.

  Deviataci si prečítali poviedku Výlet do Tatier od Gustáva Kazimíra Zechentera Laskomerského, v ktorej spomína aj našu obec Lendak. Menovaný spisovateľ navštevoval našu dedinu, nakoľko bol blízkym priateľom miestneho farára Jána Stilla. Po krátkej prezentácii o Jánovi Stillovi mali besedu s terajším riaditeľom školy, Mgr. Ľubomírom Mačkom. Školský deň zakončili vychádzkou k pamätnej tabuli na miestnej fare - venovanej G.K.Zechenterovi Laskomerskému a Jánovi Stillovi.

  Tento projektový deň mimoriadne obohatil žiakov i pedagógov o nové vedomosti, skúsenosti, o históriu nášho regiónu, našej obce. Aj touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa na realizácii i príprave podujatia podieľali. ĎAKUJEME!  Za všetkých spomenieme hlavné organizátorky Mgr. Vieru Lizákovú, Mgr. Janu Budzákovú.  

 • Majstrom okresu v šachu je Lendak

  Vo štvrtok, 13.11.2014, sa na pôde našej školy uskutočnilo okresné kolo v šachu žiakov a žiačok základných škôl. Hrali sa súbežne dva turnaje, zvlášť pre dievčatá a zvlášť pre chlapcov, pričom škola mohla do súťaže prihlásiť dve dievčatá a dvoch chlapcov. V obidvoch kategóriách sa odohralo 5 kôl švajčiarskym systémom. Naše deti dosiahli výborný výsledok. Majstrom okresu sa stal Pavol Stolár (VII.B), Julian Koščák (VII.D) skončil druhý.

  U dievčat sme získali taktiež pódiove umiestnenia, zásluhou Katky Dudaškovej (VI.C) - 2.miesto a Ivanky Stolárovej (V.C) - 3.miesto. Tieto výsledky nás vyniesli na celkovo 1.miesto v súťaži družstiev a zabezpečilo to menovaným priamy postup do krajského kola v Humennom. Veľa šťastia!

  Touto cestou ďakujeme Ing. Tomášovi Hudáčekovi,vedúceme šachového krúžku, ktorý sa o našich šachistov príkladne stará a vedie ich v raste tejto kráľovskej hry.

 • Medzinárodný deň proti fašizmu a antisemitizmu

  Dňa 12.11.2014 sa po vyučovaní uskutočnilo popoludnie s dokumentom venované významnému dňu - 9.novembru, kedy si pripomíname Medzinárodný deň proti fašizmu a antisemitizmu. Žiaci 9. ročníka sa oboznámili nielen s pojmami fašizmus a antisemitizmus, ale dozvedeli sa aj o Krištáľovej noci, ktorou začala genocída Židov. Žiaci si pozreli dokument o Osvienčime, ktorý obsahoval autentické zábery z oslobodenia tohto koncentračného tábora.

  Aktivita sa konala v rámci plánu výchovy k ľudským právam. Spolu so žiakmi strávili poučné popoludnie Mgr. Miroslava Grigláková a Mgr. Ľudmila Glodžáková, organizátorky podujatia. 

 • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka vyhrala Sára Špaková

  Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka sa uskutočnilo 5.11.2014. Zúčastnilo sa ho 24 žiakov 8. a 9. ročníka. Pozostávalo z troch disciplín: vedomostný text (práca s textom), transformácia textu, ústny prejav - rétorika. Žiaci mohli spolu získať 55 bodov. Úspešnými riešiteľmi sa mohli stať žiaci, ktorí získali minimálne 40 bodov. Na 1.mieste sa umiestnila Sára Špaková z IX.A. O 2.miesto sa delia Nikola Britaňáková, IX.B a Veronika Koščáková, IX.D. 3.miesto získala Barbora Bátoryová, IX.A.

  Okrem nich sa úspešnými riešiteľmi stali aj Valentína Majerčáková, IX.C; Mária Jašňáková, VIII.B a Veronika Suchanovská, IX.D. Sára Špaková postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutoční v decembri 2014 v Kežmarku. Víťazke blahoželáme a želáme veľa šťastia v okresnom kole. 

  Na realizácii súťaže sa podieľali Mgr. Jana Budzáková, Mgr. Renáta Fudalyová a Mgr. Daniela Sarnová.

 • Jedálny lístok

  Informácie o jedálnom lístku boli presunuté na podmenu "Školská jedáleň"

 • 1.kolo šachového turnaja TALENT mimoriadne úspešné

  Aj v tomto šk.roku naši šachisti "zarezávajú" a darí sa im. Dôkazom toho je 1.kolo šachového turnaja TALENT, konaného v Liptovskom Mikuláši v polovici októbra 2014. Posúďte sami: 1.miesto -  kategória  D 14  (dievčatá do 14 rokov)  - Ivana Stolárová, V.C; 2.miesto - kat. D 14 - Katarína Dudašková, VI.C. 2.miesto - kat. D 11 - Jana Neupauerová, IV.A; 3.miesto - kat. CH 14 - Julian Koščák, VII.D. Srdečne blahoželáme!

 • Kežmarský záchranár

  Dňa 8.10.2014 sa uskutočnila súťaž Kežmarský záchranár, vyhlásená Okresným úradom v Kežmarku. Do tejto súťaže sa zapojilo 12 základných škôl okresu Kežmarok. Súťažilo sa v 6 disciplínach: civilná ochrana, pohyb v prírode, zdravotnícka príprava, streľba zo vzduchovky, hasenie malých požiarov a vedomostný test. Všetky disciplíny mali stihnúť v časovom limite 50 minút a získať mohli 585 bodov. Trasa viedla zo ZŠ Nižná brána Kežmarok, pokračovala smerom ku hotelu Štart, kde

  mali jednotlivé stanovištia a končila opäť pri základnej škole. Našu školu reprezentovali: Lukáš Bekeš, VII.B; Sebastián Majerčák, VII.B; Sandra Bekešová, VI.B a Anna Budzáková, VII.A. Aj napriek náročnej trase, strate 4 minút a menšiemu zraneniu sa im podarilo získať 533 bodov, čo ich posunulo na 8.miesto v celkovom poradí. Tejto súťaže sme sa zúčastnili prvýkrát, preto sme radi, že sme sa "nestratili" a touto cestou ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu školy a pedagógom - Mgr. J.Figlárovej, Mgr. M.Hudáčekovej a Mgr.L.Hudáčekovi za prípravu žiakov. (foto vo fotoalbume)

 • Čisté hory

  Dňa 27.9.2014 sa 35 žiakov (najmä piatakov) a pani učiteľky Mgr. D.Mačáková, Ing.M.Sisková a Ing. Mária Švorcová zúčastnili akcie ČISTÉ HORY. Zo Starého Smokovca sa vybrali turistickým chodníkom na Hrebienok, kde dostali od pracovníkov TANAP-u vrecia na odpad a rukavice. Z Hriebienka cez Bilíkovu chatu, Studenovodské vodopády, Rainerovu chatu vyzbierali odpad rôzneho druhu. Príroda je opäť krajšia aj vďaka našim žiakom. ĎAKUJEME! (foto vo fotoalbume)

 • Platby od rodičov
strana: