Novinky Rada školy Základná umelecká škola Materská škola Základná škola Centrum voľného času Školská jedáleň
Navigácia
 • Šachisti sú vo finále!

  Šachisti sú vo finále!

  Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Družstvo našich mladých šachistov postúpilo do celoslovenského finále Dorasteneckej ligy SR v ročníku 2014/2015, teda medzi šesticu najlepších tímov Slovenska. V súťaži bolo celkovo prihlásených 36 družstiev zo 6-tich krajov (Bratislavský a Nitriansky kraj sa do tohto ročníka neprihlásil). Ako som už skôr informoval Lendak skončil druhý v kraji a taktiež druhé, teda postupové miesto, sme vybojovali vo štvrťfinále v Košiciach.

  Z hľadiska postupu do finále sme dôležité rozhodnutia a kroky podnikli už pred samotným semifinále. Predovšetkým, po dohovore s pánom riaditeľom Mgr. Ľubomírom Mačkom, sme sa ponúkli zorganizovať semifinálové kolo u nás doma v Lendaku. Okrem nás mali záujem o organizáciu aj Košice. Vedenie Slovenského šachového zväzu nakoniec uznalo naše argumenty a podujatie nám prisúdilo.  Vyplývala z toho výhoda, že nebolo treba skoro ráno vstávať a teda hráči neboli unavení a taktiež sme ušetrili na cestovnom. Na druhej strane sme museli uhradiť náklady na rozhodcu, občerstvenie hráčov a ceny. Druhým dôležitým krokom bolo posilnenie dievčenskej šachovnice o hráčku Slávku Galovičovú z Popradu, ktorej sme museli vybaviť prestup do nášho klubu. Bez dobrých vzťahov s popradským klubom by to nešlo.

  Semifinále sa teda uskutočnilo v sobotu, 28. marca 2015 v priestoroch Spojenej školy Lendak. Na úvod starosta obce, Pavel Hudaček, privítal hostí z Košíc, Sabinova, Martina, Žiliny, Banskej Bystrice a domácich z Lendaku. V príhovore krátko predstavil našu obec a zaželal všetkým príjemný pobyt u nás. Do semifinálového kola sa započítavali výsledky zo štvrťfinále. My sme mali pomerne dobrú východiskovú pozíciu, pretože sa nám započítavalo víťazstvo nad Košicami a prehra so Sabinovom, čo nás, pri vstupe do turnaja, radilo na priebežné 3. miesto.  Súperi so stredu Slovenska však prišli v silných zostavách. Hrali sa teda 3 kolá s tempom 2 x 50 minút plus 10 sekúnd na ťah s povinným zapisovaním. Hracou miestnosťou bola školská jedáleň.

  Začali sme zle, prehrou s Bystricou 1 : 3, keď naši nestačili na prvých dvoch šachovniciach na súrodencov Haringovcov. Števo a Slávka uhrali remízy. V druhom kole sme nastúpili proti hráčom Martina. Výborný výkon predviedol Mário, ktorý na druhej šachovnici pomerne rýchlo vyhral. Po víťazstve Slávky na štvorke a remíze Števa na trojke sme zaznamenali dôležité 3 body v pomere 2,5 : 1,5 a vrátili sme sa na priebežné tretie miesto. V poslednom kole, v zápase so Žilinou, išlo o všetko. Postup nám zaručovala výhra. Nakoniec sme remízovali 2 : 2. Opäť skvele zahral Mário, Slávka na štvorke a Matej na jednotke remízovali. Keďže však Bystrica neuspela v súboji s Košicami, skončili sme tretí za Sabinovom a Košicami a postup do finále bol realitou. Z rúk pána riaditeľ sme prevzali cennú trofej. Splnil sa nám ďalší sen, takto vysoko ešte lendacký mládežnícky šach nebol. Finále sa uskutoční v dňoch 1. – 3. mája 2015, miesto ešte nie je určené. Uvažuje sa o neutrálnej pôde, pravdepodobne Stará Ľubovňa. Spoločnosť vo finále nám teda budú robiť Sabinov, Košice, Trnava, Dunajská Streda a Komárno. Všetko začne odznova, hrať bude každý s každým. Držme palce.

  Ďakujem hráčom za obetavosť a bojovnosť, teší ma, že fungujeme ako tím a že aj náhradníci cítia s družstvom. Vďaka patrí vedeniu školy a obce za pomoc pri organizácii a za krytie spomínaných nákladov (časť sme uhradili z dotácie). Naši vo finále nemajú čo stratiť, pravdepodobne sa tam zíde absolútna slovenská špička v šachu do 18 rokov. Verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo a odohráme dobrý turnaj s dobrým výsledkom.

  Ing. Tomáš Hudáček, vedúci družstva

 • Na Majstrovstvách Slovenska v basketbale žiačok sme skončili na 4.mieste

  V dňoch 24. a 25.3.2015 sa v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v  basketbale žiačok. Naše basketbalistkyvďaka víťazstvu v krajskom kole  reprezentovali Prešovský kraj. Prebojovali sa medzi osem najlepších žiackych družstiev a ich premiéra dopadla veľmi dobre. Po prvom dni, kde za sebou nechali družstvá z Levíc, Zvolena, Starej Turej a Ivanky pri Dunaji, mali možnosť hrať o medaily. Víťazstvo si nakoniec odnieslo družstvo z Košíc, druhý bol Ružomberok. Naše basketbalistky bojovali o tretie miesto so Sereďou, ktorej 

  nakoniec podľahli 20:27. 4.miesto je mimoriadne veľký úspech, aj keď po zápase padali slzy smútku. Ich účinkovanie bolo vynikajúce, za čo môžeme ďakovať nielen ich talentu, ale hlavne trénerom Mgr. Róbertovi Dudovi a p.uč. Eduardovi Šavelovi. (foto vo fotoalbume)

 • Okresné kolo súťaže Veľkonočné aranžovanie
  25. 3. 2015

  Dňa, 25. marca 2015 sa v Centre voľného času v Kežmarku konala okresná súťaž s názvom Veľkonočné aranžovanie. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiačky našej školy - Simonka Hudáková 8. C a Anička Budzáková 7. A. Súťažilo sa v dvoch disciplínach - povinné a voľné aranžovanie a úlohou žiakov bolo vytvoriť veľkonočnú dekoráciu. Naše dievčatá boli úspešné v obidvoch kategóriách.

  Anička Budzáková získala ocenenie v kategórii povinné aranžovanie a Simonka Hudáková bola úspešná v obidvoch kategóriách. Ich práce si môžete pozrieť na webovej stránke školy/fotoalbumy. Dievčatám srdečne blahoželáme!

 • Hviezdoslavov Kubín - výsledky okresného kola
  23. 3. 2015

  Do okresného kola sa tento rok prebojovalo z obvodného kola 6 recitátorov. V poézii - Jozef Neupauer, III.C; Anna Majerčáková, IV.B; Alexandra Majerčáková, VI.A a Patrik Gallik, VII.C. V próze - Katarína Hudáková, III.C a Alexandra Špaková, VI.C, ktorá mala priamy postup, keďže nás minulý rok reprezentovala na kraji. Štyria naši recitátori premenili svoje umenie na diplomy. Získali sme tri druhé miesta a jedno tretie: Patrik Gallik - 3.miesto, III.kategória - poézia; Alexandra Špaková - 2.miesto, II.kategória - próza; Alexandra Majerčáková - 2.miesto, II.kategória - poézia a 2.miesto získal aj Jozef Neupauer v I.kategórii v poézii.

  Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme kolegyniam, slovenčinárkam, za vzornú prípravu. (foto vo fotoalbume Hviezdoslavov Kubín 2015)

 • Janka Girgová nás bude reprezentovať aj v geografii

  Tohtoročné okresné kolo Geografickej olympiády bolo nielen náročné, ale aj iné, ako po minulé roky. Jednotlivé ročníky sa spájali, a tak sa spolu zišli napr. ôsmaci i deviataci v jednej kategórii. Na krajskú súťaž pôjdu najlepší prví traja, preto nás nesmierne teší, že Jana Girgová z VIII.C si so svojím 3.miestom vybojovala vstupenku do krajského kola GO. Chlapci, Vojtech Fudaly z IX.A a Kamil Hudaček z VIII.D, viacroční medailoví riešitelia GO, už takéto šťastie nemali. Vojtech obsadil 5.miesto a Kamil 7.miesto. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Z nižších ročníkov úspešnými riešiteľmi okresného kola

  GO boli už iba piataci v kategórii žiakov 5.ročníka: Karolína Halčinová - 7.miesto, Samuel Výrostek - 10.miesto a Mário Koščák z V.A - 16.miesto z 27 riešiteľov. Srdečne blahoželáme a Janke Girgovej držíme prsty v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 21.4.2015 v Prešove. 

 • Úspechy v okresnom kole Dejepisnej olympiády

  Aj tento rok boli naši žiaci úspešní v dejepise. Najlepšie sa darilo Jane Girgovej z VIII.C, ktorá v kategórií E zvíťazila, čím si zabezpečila postup na kraj.Na stupni víťazov sa umiestnil aj Vojtech Fudaly z IX.A, v kategórií C získal 3.miesto a 3.miesto získala aj Ema Majerčáková zo VI.B, kategória F. Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali aj Mária Budzáková, VI.C (kategória F) - 5.miesto, Sára Špaková, IX.A (kategória C) - 5.miesto a Monika Badovská, VII.B (kategória E) skončila na 7.mieste. Všetkým srdečne blahoželáme!

 • Smernica pre stravovanie v ŠJ.

  Riaditeľ spojenej školy vydal smernicu pre stravovanie v ŠJ.

  Smernica je zverejnená na podstránke Školská jedáleň.

 • Vyhrali sme krajské kolo v basketbale - ideme na Majstrovstvá Slovenska

  Dňa 10.3.2015 sa v Poprade uskutočnilo krajské kolo v basketbale žiačok ZŠ, ktorého sa zúčastnili aj naše basketbalistiky, nakoľko vyhrali okresné kolo. Súťaže sa zúčastnilo 8 najlepších basketbalových družstiev z celého Prešovského kraja. Hralo sa v dvoch skupinách. Naše družstvo odohralo svoju skupinu v Aréne Poprad, kde všetky svoje zápasy vyhrali s konečným skóre 101:12. ( SŠ Lendak - Sabinov 37:6; SŠ Lendak - Levoča 37:4; SŠ Lendak - Nová Ľubovňa 27:2). Finále bolo reprízou minuloročného finále, kde sme opäť narazili na Svit, s ktorým sme minulý rok prehrali len o jeden bod.

  Tohtoročný zápas ponúkol veľkú drámu až do konca, kde sa družstvá striedali vo vedení. Štastie sa tentokrát priklonilo na našu stranu a zápas sme vyhrali o tri body (28:25). Po siedmich rokoch účinkovania na krajskej súťaži - s bilanciou 4 x 2.miesto a 2x 3.miesto - sme smolu konečne prelomili a zaistili si tak historickú účasť na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 24. a 25.3.2015 v Košiciach. Veríme, že vzorne budeme reprezentovať našu školu i Prešovský kraj.

  Zostava: Melánia Neupauerová, IX.D; Katarína Galliková, IX.D; Valentína Majerčáková, IX.C; Viktória Čarnogurská, IX.B; Patrícia Mária Koščáková, IX.A; Zdenka Koščáková, VIII.D; Ružena Halčinová, VIII.D; Silvia Oprendeková, VIII.C; Mária Birošíková, VIII.B; Adriana Martičeková, VII.C; Martina Majerčáková, VI.B; Vladimíra Birošíková, V.B; Rozália Halčinová, V.B; Nina Neupauerová, V.B. Hlavný tréner: Mgr. Róbert Duda

  Našim basketbalistkám srdečne blahoželáme a prajeme im veľa šťastia na Majstrovstvách Slovenska i v ďalšej činnosti tohto krásneho kolektívneho športu. (Vedenie školy)

 • Testy pre žiakov

  Na stránke školy boli žiakom sprístupnené testy podľa ročníkov a predmetov.

  Po prihlásení sa na stránku treba na ľavej strane vybrať voľbu eLearning a z rozbalenej ponuky "pracovné zošity".

 • Odhlasovanie a prihlasovanie na stravu cez internet

  Zaviedli sme ďalšiu službu pre rodičov žiakov a zamestnacov stravujúcich sa v školskej jedálni - elektronické prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy cez internet. 

  Ak chcete túto službu používať, nahláste nám Vašu mailovú adresu ktorá bude vaším prihlasovacím menom a súčasne bude slúžiť aj na potvrdenie prihlásenia či odhlásenia. 

  Na základe toho obdržíte heslo na prístup.

  Služba je prístupná na podstránke školská jedáleň.

 • Anička Majerčáková recituje v celoslovenskom kole

  Koncom januára 2015 sa v Poprade konalo krajské (dekanátne) kolo súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy "... a Slovo bolo u Boha." Našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórií (pozri NOVINKY nižšie). Z piatich vyslaných recitátorov dve žiačky boli ocenené diplomami. Zuzana Neupauerová, VI.B získala v II.kat. poézia - 3.miesto a Anna Majerčáková, IV.B v I.kat. poézia zvíťazila, čím si zabezpečila postup do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 21.3.2015 v Bratislave. Srdečne blahoželáme!

 • Sára Špaková - 2.miesto v okresnom kole Olympiády SJL

  Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka sa síce konalo ešte v decembri 2014, ale sme neinformovali verejnosť, že naša žiačka z IX.A - Sára Špaková získala v okresnom kole 2.miesto. (Súťažilo 14 žiakov základných škôl okresu Kežmarok.) Jej úspech nás mimoriadne teší a prajeme našej talentovanej žiačke úspechy aj na strednej škole, ktorá ju o pár mesiacov čaká.

 • Hviezdoslavov Kubín - obvodné kolo

  20.2.2015 sa v Kežmarku konala obvodné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín - prednes poézie a prózy. Našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórii: Jozef Neupauer, III.C; Katarína Hudáková, III.C; Anna Majerčáková, IV.B; Lívia Budzáková, V.C; Patrik Gallik, VII.C; Nikola Britaňáková, IX.B a dve recitátorky, ktoré mali priamo postupy z minulého súťažného roku: Sára Špaková, IX.A a Alexandra Majerčáková, VI.A. Spolu osem žiakov. Päť z nich získalo postup do okresného kola:

  I.kategória - poézia: Jozef Neupauer; I.kategória - próza: Katarína Hudáková; II.kategória - poézia: Anna Majerčáková, IV.B a Alexandra Majerčáková, VI.A; III.kategória - poézia: Patrik Gallik. Tešíme sa a srdečne blahoželáme! Veríme, že z okresného kola, ktoré sa koná 13.3.2015 v Kežmarku, donesú diplomové ocenenia. (foto vo fotoalbume) Ďakujeme vyučujúcim SJL za vzornú prípravu žiakov.

 • Šaliansky Maťko - okresné kolo

  V okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko - prednes povestí - súťažili tri úspešné recitátorky školského kola, víťazky jednotlivých kategórií: Sofia Špaková z III.D, Lívia Budzáková z V.C a Veronika Halčinová zo VI.B. Veľmi nás teší, že Lívia Budzáková, V.C svoje recitátorske umenie premenila na diplom - v okresnej súťaži (konanej koncom januára 2015 v Kežmarku) získala vo svojej kategórii cenné 3.miesto. Srdečne blahoželáme!

 • DDS Gašparko na Šuňave zvíťazil

  V dňoch 13. a 14.2.2015 sa aj tento rok v Šuňave uskutočnila medziokresná divadelná súťaž Divadelná Šuňava - postupová divadelná súťaž okresov Kežmarok, Poprad a Levoča. Aj náš Detský divadelný súbor Gašparko sa tejto súťaže zúčastnil a vybojoval si v kategórii detských divadiel 1.miesto, s vlastnou autorskou hrou Chaos v rozprávke.   Našu školu i  okres Kežmarok bude reprezentovať na krajskej súťaži detskej divadelnej tvorivosti Rozprávkový Stropkov, ktorá sa uskutoční v apríli 2015. 

  Súbor Gašparko už dlhoročne vedie PaedDr. Mária Budzáková a v tohtoročnej zostave hrajú títo divadelníci: Nikola Britaňáková, IX.B; Nikola Selveková, IX.B; Mária Koščáková, IX.B; Viera Vidová, IX.C; Nikola Jašňáková, IX.C; Kamil Hudáček, VIII.D; Vojtech Budzák, VIII.C; Klaudia Neupauerová, VIII.B; Kristína Stolárová, VIII.B; Lucia Bátoryová, VII.C; Jana Dvorčáková, VII.C; Štefan Budzák, VI.C; Lucia Budzáková, VI.C; Alexandra Špaková, VI.C; Veronika Halčinová, VI.B; Sandra Bekešová, VI.B a Ondrej Bátory, III.C. 

  V ďalšej ich divadelnej činnosti ich držíme prsty, nech rozdávajú radosť a úsmev mnohým ľuďom. (foto vo fotoalbume)

 • Naše basketbalistky postupujú na kraj

  Dňa 10.2.2015 sa na pôde našej školy odohralo okresné kolo v basketbale žiačok. Hralo sa systémom každý s každým, podľa platných pravidiel basketbalu. Naše basketbalistky suverénne vyhrali, čím si zabezpečili postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční začiatkom marca v Poprade.  Na 2.mieste skončila SŠ Spišská Stará Ves a tretia bola MŠ a ZŠ Slovenská Ves. Zostavu našich hráčok tvorili: Adriana Martičeková, VII.C; Mária Birošíková, VIII.B, Viktória Čarnogurská, IX.B; Melánia Neupauerová, IX.D; Katarína Galliková, IX.D; Zuzana Hudáková, VII.C; Martina Majerčáková, VI.B

  Rozália Halčinová, V.B; Nina Neupauerová, V.B; Vladimíra Birošíková, V.B; Valentína Majerčáková, IX.C; Patrícia Koščáková, IX.A; Ružena Halčinová, VIII.D a Klára Nebusová, VIII.C a tréner, Mgr. Róbert Duda.

  Výsledky zápasov:  SŠ Spišská Stará Ves - MŠ a ZŠ Slovenská Ves  20:0

                                SŠ Lendak - MŠ a ZŠ Slovenská Ves                   62:0

                                SŠ Lendak - SŠ Spišská Stará Ves                      36: 0

  Srdečne blahoželáme a držíme prsty v krajskom kole. (foto vo fotoalbume)

 • Dejepisná olympiáda - školské kolo

  Školské kolo DO sa uskutočnilo 12.12.2014 a zúčastnilo sa ho 77 žiakov 6. - 9.ročníka. Test pozostával z dvoch častí: z vybraného učiva a monotematickej časti (maximálne 90 bodov) a z regionálnej histórie (maximálne 10 bodov). Žiak sa stal úspešným riešiteľom, ak získal aspoň 60 bodov. Najlepší dvaja z každej kategórie postupujú do okresného kola. V 6.ročníku (kategória F) sme mali 20 súťažiacich, z ktorých sa 12 stali úspešnými riešiteľmi. Najlepšie si počínali: 1.miesto - Mária Budzáková, VI.C - 91 bodov; 2.miesto - Ema Majerčáková, VI.B - 85 bodov; 3.miesto - Matej Majerčák, VI.C - 82 bodov.

  V 7.ročníku (kategória E) súťažilo 25 žiakov, no iba traja sa stali úspešnými riešiteľmi: 1.miesto - Tomáš Majerčák, VII.A - 78 bodov; 2.miesto - Monika Badovská, VII.B - 73 bodov; 3.miesto - Lukáš Bekeš, VII.B - 73 bodov. (Pri rovnakom počte bodov o poradí rozhodujú body z teoretickej časti.)

  V 8.ročníku (kategória D) súťažilo 18 žiakov, a taktiež iba traja boli úspešní riešitelia: 1.miesto - Jana Girgová, VIII.C - 92 bodov; 2.miesto - Štefan Gallik, VIII.B - 71 bodov; 3.miesto - Anna Gáborová, VIII.D - 62 bodov.

  V 9.ročníku (kategória C) súťažilo 14 žiakov, z ktorých sa až 13 stalo úspešnými riešiteľmi. 1.miesto - Sára Špaková, IX.A - 98 bodov; 2.miesto - Vojtech Fudaly, IX.A - 95 bodov; 3.miesto - Barbora Batoryová, IX.A - 94 bodov.

  Víťazom srdečne blahoželáme a držíme prsty v okresnom kole.

  Pedagógovia poverení súťažou: Mgr. Ľudmila Glodžáková, Mgr. Sláva Kolumberová a Mgr. Daniela Galliková

 • Geografická olympiáda - školské kolo

  16.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo GO žiakov 5. - 9.ročníka. Tento rok sa súťažilo iba v troch kategóriách (oproti iným rokom, kedy každý ročník súťažil samostatne). Kategóriu G tvorili žiaci 5.ročníka. V kategórií F súťažili žiaci 6.-7.ročníka a v kategórií E zase žiaci 8. - 9.ročníka. Geografická olympiáda pozostávala z 3 častí: z monotematickej časti, praktickej časti  a z vedomostí o  miestnej krajine. Maximálne mohol sútažiaci získať 100 bodov, no úspešným riešiteľom sa stal žiak, ak získal aspoň 55 bodov.Zo 79 súťažiacich sa 43 žiakov stalo úspešnými riešiteľmi školského kola GO v šk.roku 2014/2015. Ktorí boli tí najlepší?

  Kategória G (5.ročník):  - súťažilo 20 žiakov

  1.miesto - Karolína Halčinová, V.C - 85 bodov; 2.miesto - Mário Koščák, V.A - 81 bodov; 3.miesto - Samuel Výrostek, V.D - 76 bodov

  Kategória F (6. - 7.ročník): - súťažilo 29 žiakov

  1.miesto - Lukáš Bekeš, VII.B - 82 bodov; 2.miesto - Tomáš Majerčák, VII.A - 81 bodov; 3.miesto - Matej Majerčák, VI.C - 81 bodov (Ak je rovnaký počet bodov, o poradí rozhodujú body z teoretickej časti.)

  Kategória E (8. - 9.ročník): - súťažilo 30 žiakov

  1.miesto - Kamil Hudáček, VIII.D - 98 bodov; 2.miesto - Vojtech Fudaly, IX.A - 93 bodov; 3.miesto - Janka Girgová, VIII.C - 89 bodov.

  Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 5.februára 2015.

  Súťažou boli poverení pedagógovia: Mgr. Mária Hudáčeková, Mgr. Ľudmila Glodžáková a Mgr. Ján Stupák

 • Olympiáda v anglickom jazyku - školské kolo

  8.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku, ktorej sa zúčastnilo 42 žiakov - 11 v kategórii 1A, 30 v kategórii 1B a 1 žiačka v kategórii C. Testovanie pozostávalo z dvoch častí: písomnej a ústnej. Písomná časť bola zameraná na testovanie počúvania s porozumením, čítania s porozumením, praktického používania gramatiky a slovnej zásoby. Ústna časť testovala zvládnutie situačnej úlohy a prerozprávanie príbehu na základe obrázku. V kategórii 1A zvíťazil Julian Koščák, VII.D, čím postúpil do okresného kola. 2.miesto - Lukáš Bekeš, VII.B; 3.miesto - Dominika Budzáková, VII.B. 

  V kategórii 1B (žiaci ôsmeho a deviateho ročníka) zvíťazil Vojtech Fudaly, IX.A - postup do okresného kola. 2.miesto - Anna Háberová, IX.A; 3.miesto - Nikola Britaňáková, IX.B a Nikola Jašňáková, IX.C.

  V kategórii 1C bola len jedna súťažiaca, Caroline Halcin zo VII.A, ktorá postupoje priamo do krajského kola.

  Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme organizátorom súťaže, učiteľkám AJ - Mgr. Jane Figlárovej a Mgr. Ivete Budzákovej.

   

 • Nemecká olympiáda - školské kolo

  Dňa 8.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Nemeckej olympiády v kategórii 1A. aj v kategórii 1B. V kategórii 1A sa súťaže zúčastnili štyria žiaci 7.ročníka. (Tí, ktorí sa začali učiť nemecý jazyk už ako tretiaci.) V kategórii 1B - 6 žiakov 9.ročníka.  Žiaci absolvovali písomnú a ústnu časť. Ústna časť bola zameraná na komunikáciu k téme rodina a opis obrázka. V písomnej časti žiaci počúvali a čítali texty zamerané na porozumenie a vypracovali gramatický test. 1. miesto a postup do okresného kola si vybojovala Klaudia Neupauerová, VII.A. 

  2.miesto - Tomáš Majerčák, VII.A; 3.miesto - Monika Badovská, VII.B. 

  V kategórii 1B zvíťazila Barbora Batoryová, IX.A, ktorá postupuje do okresného kola. 2.miesto - Helena Hudačeková, IX.A a 3.miesto - Patrícia Koščáková, IX.A. 

  Srdečne blahoželáme a organizátorkám  podujatia, Mgr. Miroslave Griglákovej i Mgr. Viere Lizákovej, aj touto cestou ďakujeme.

strana: