Novinky Základná umelecká škola Materská škola Základná škola Školská jedáleň Centrum voľného času
Navigácia
 • NIGHT OF ENGLISH CULTURE - Noc anglickej kultúry

  Dňa 28.3.2014 , v piatok, sa v našej škole uskutočnilo projektové vyučovanie - Noc anglickej kultúry, ktoré trvalo až do soboty rána. Cieľom projektu bolo priblížiť žiakom prvého stupňa kultúru a odlišnosti v slávení sviatkov v anglicky hovoriacich krajinách. Bližšie sa zamerať na vysvetlenie zvykov a tradícií vo vybraných sviatkoch, ktoré oslavujeme aj na Slovensku a osvetliť slávenie sviatkov, ktoré sa na Slovensku neslávia. Učitelia hravou formou žiakom

  vysvetlili to, čo naše kultúry spája a zároveň odlišuje pri slávení tých istých sviatkov. Žiaci pracovali v skupinách na jednotlivých stanovištiach, kde sa pod vedením učiteľov anglického jazyka dozvedeli veľa nového, precvičili angličtinu, robili tvorivé aktivity, plnili úlohy, aby získali indície k odhaleniu tajného hesla. Až potom si mohli pozrieť anglickú rozprávku. V kuchynke sa piekli "múmie", na ktorých si pochutili všetky deti. Ešte pred spánkom si museli žiaci nájsť veľkonočné vajíčka, poschovávané po škole. Po dobrodružnej noci žiaci vstali ráno o 6.00 hod. a dali si v telocvični rozcvičku. Domov odchádzali plní zážitkov a s túžbou zopakovať si noc v škole.

  Počas projektového vyučovania žiakom aj učiteľom veľmi pomáhali žiačky z II.stupňa ZŠ. Za organizáciu a metodickú prípravu projektového vyučovania veľmi pekne ďakujeme PaedDr.Lucii Hudáčekovej PhD., ktorá bola garantom tejto akcie a tiež kolegom: Mgr. Ivete Budzákovej, Mgr. Jane Figlárovej, Mgr. Martinovi Habiňákovi, Mgr. Lukášovi Hudáčekovi, Mgr. Alžbete Koščákovej, p.uč. Ivane Koščákovej, Mgr. Márii Neupauerovej a Mgr. Štefanovi Suchanovskému. (foto vo fotoalbume)

 • Celoslovenské finále uniklo o bod

  Krajské kolo v basketbale dievčat, ktorého hlavným organizátorom bola ZŠ Komenského Poprad, sa uskutočnilo 26.3.2014. Zučastnili sa ho aj naše basketbalistky, suverénne víťazky okresného kola. Krajský basketbalový turnaj sa odohral v dvoch štvorčlenných skupinách. Skupina, v ktorej boli naše basketbalistky, sa odohrala v Aréne Poprad. Lendačanky svoju skupinu s prehľadom vyhrali a obsadili v nej prvé miesto, ktoré ich oprávňovalo hrať finále. Výsledky zápasov v skupine: SŠ Lendak - Nová Ľubovňa 41:4; SŠ Lendak - Šarišské Dravce 33:9; SŠ Lendak - Prešov 35:7. Vo finále sa naše basketbalistiky stretli so Svitom, ktorého dres obliekala aj slovenská reprezentantka

  do 15 rokov. Priebeh zápasu nemal do posledných sekúnd jasného víťaza, no nakoniec sa športové šťastie priklonilo na stranu Svitu a my sme prehrali o jeden bod. (32:31).

  Týmto chceme poďakovať našim basketbalistkám za vzornú reprezentáciu našej školy, ako aj klubu a popriať im veľa úspechov do budúcnosti. Taktiež veľké ĎAKUJEM patrí trénerom: Mgr. Róbertovi Dudovi, p.uč. Eduardovi Šavelovi a p.uč. Tomášovi Hudáčekovi.

  Súpisku tvorili: Martina Majerčáková - V.B, Zuzana Hudáková - VI.C, Klára Nebusová - VII.C, Zdenka Koščáková - VII.D, Ružene Halčinová - VII.D, Patrícia Koščáková - VIII.A, Viktória Čarnogurská - VIII.B, Valentína Majerčáková - VIII.C, Katarína Galliková - VIII.D, Melánia Neupauerová - VIII.D, Františka Grichová - IX.A, Klaudia Háberová - IX.B, Rozália Hudačeková - IX.D, Barbora Galliková - IX.D.

 • Tatranská lyžiarska liga

  V utorok, 18.3.2014, sa uskutočnilo 3.kolo Tatranskej lyžiarskej ligy (TLL). Organizátorom tohto kola bola naša Obec Lendak. Keďže sa zima s nami trošku pohrala a neukázala nám svoju pravú tvár, nemali sme najvhodnejšie podmienky na lyžovanie. Po náročnej príprave sme nakoniec preteky šťastlivo uskutočnili v lyžiarskom stredisku Deny Bachledova dolina. Do TLL sú okrem našej Spojenej školy Lendak zapojení žiaci zo základných škôl z Kežmarku, Popradu, Liptovskej Tepličky, Ždiaru, Spišskej Starej Vsi, Štrby i Zakopaného (Poľsko). Okrem súťaží jednotlivcov si žiaci zbierajú body o najúspešnejšiu obec či mesto.

  Do súťaže sa zapojilo spolu 110 žiakov v kategóriách najmladší žiaci, mladší a starší žiaci. Víťazi jednotlivých kategórii boli ocenení krásnym diplomom a medailami. V závere súťaže ocenili najúspešnejších jednotlivcov a vyhodnotili umiestnenie miest a obcí zapojených do Tatranskej lyžiarskej ligy.

  Poradie: 1.miesto - Poprad; 2.miesto - Zakopane; 3.miesto - Kežmarok; 4. miesto - Ždiar; 5.miesto - Lendak; 6.miesto - Spišská Stará Ves; 7.miesto - Liptovská Teplička; 8.miesto - Štrba.

  Aj touto cestou chceme poďakovať Obecnému zastupiteľstvu v Lendaku za schválenie finančného príspevku na zorganizovanie posledného kola TLL a všetkým žiakom za vzornú reprezentáciu obce a školy.

  Mgr. Mária Hudáčeková, učiteľka TSV a spoluorganizátorka TLL

   

 • Víťazstvo v okresnom kole Biblickej olympiády

  26.3.2014 sa v Kežmarku uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády - kategória základných škôl. Našu školu reprezentovali víťazky školského kola: Sára Špaková, Lucia Majerčáková, Barbora Batoryová, žiačky VIII.A. V silnej konkurencii zvíťazili, čím si zabezpečili postup do diecézneho kola, ktoré sa uskutoční 29.4.2014 na Spišskej Kapitule. Srdečne blahoželáme, držíme prsty v diecéznom kole a sr.Ľubomíre - Mgr.Judite Kollárovej ďakujeme za vzornú prípravu žiačok.

 • Z tatranského prameňa

  Pod týmto názvon sa dňa 22.3.2014 v MsKS Kežmarok konala okresná súťaž, ktorej sa zúčastnil aj náš Detský folklórny súbor Kicorka. Súťažilo sa v niekoľkých kategóriách. V kategórii Detské ľudové hudby získali naši hudobníci v zložení: Estera Nebusová, Caroline Halčin, Samuel Špak, Jozef Špak, Gabriel Háber a Štefan Hudaček zlaté pásmo. Dievčenská spevácka skupina Kicorka obsadila strieborné pásmo. V kategórii

  Sólisti - inštrumentalisti získal Samuel Špak v hre na heligónke zlaté pásmo s postupom, to znamená, že nás bude ďalej reprezentovať na krajskej súťaži v Raslaviciach. Taktiež Dalibor Gurka získal zlaté pásmo s návrhom na postup.

  Estera Nebusová súťažila v speve so svojou sestrou Klárou, kde získali zlaté pásmo s postupom. Estera tiež súťažila ako sólistika, kde získala zlaté pásmo s návrhom na postup. Tým, ktorí nás budú ďalej reprezentovať na krajskej súťaži, držíme prsty. Všetkým účinkujúcim veľmi pekne ďakujeme za dôstojné výstupenie a pani učiteľke Mgr. Ivete Pavlíkovej, vedúcej DFS Kicorka, za vynikajúcu prácu s deťmi.

 • Žiaci na víťaznej vlne
  26. 3. 2014

   

        Naši mládežnícki  futbalisti sa v prebiehajúcej halovej sezóne naladili na víťaznú vlnu. Po celkovom víťazstve na halovom  turnaji  „ O pohár predsedu PFZ „ v Poprad Aréne, kde v kategórii žiakov v siedmych zápasoch nenašli premožiteľa, podobný kúsok zopakovali i na Memoriáli Ľ. Mačugu v Spišskej Belej. Na turnaji zvíťazili v kategórii starších i mladších žiakov bez straty bodu. Hráč starších žiakov Andrej Gallik bol najlepším strelcom obidvoch turnajov  v kategórii starších žiakov a Filip Hudák najlepším brankárom turnaja v Poprade. V Spišskej Belej sa Pavol Stolár  stal najlepším hráčom turnaja a Denis Galis najlepším brankárom turnaja v mladšej kategórii.

   

   

   15.2.2014 Poprad Aréna   Turnaj žiakov O pohár predsedu PFZ

   

       Poradie stretnutí ŽIAKOV sk. „A“, „B“

   

        1 – 4 A          FK POPRAD –  FAM POPRAD         1:0

        1 - 4  B          SP.BYSTRÉ –    VLKOVÁ                0:0

        2 – 3 A          SVIT –           LENDAK           0:3

        2 – 3  B        HORKA –             ŠVÁBOVCE          2:0 

        1 - 2  A         FK POPRAD – SVIT                1:0

        1 – 2 B         SP.BYSTRÉ -  HORKA            0:0        

        3 - 4  A        LENDAK-         FAM POPRAD          1:0  

        3 - 4  B       ŠVÁBOVCE - VLKOVÁ          0:0

        2 - 4  A       SVIT- FAM POPRAD               0:1  

        2 - 4  B        HORKA-       VLKOVÁ                       0:0     

        3– 1  A                 LENDAK - FK POPRAD          1:1

        3 – 1 B        ŠVÁBOVCE – SP.BYSTRÉ               0:5

      

       

  FINÁLE  ŽIAKOV

   

  A1 – B1         LENDAK -     SP.BYSTRÉ      1:1
  C1 – D1         HRANOVNICA -       STRÁŽE          2:0

  A1 – C1         LENDAK -         HRANOVNICA       3:0 
  B1 – D1         SP.BYSTRÉ -   STRÁŽE        3:0

  A1 – D1         LENDAK -       STRÁŽE         3:0
  B1 – C1         SP.BYSTRÉ -           HRANOVNICA          1:0       

   

  Zostava mužstva:

  Hudák Filip - Gallik andrej, Gallik Kristián, Lizák kristián, Gális Kristián, Stolár Pavol,Neupauer Matúš, Batory Martin, Hudák Miroslav, Gallik Peter,  Halčin Ján 

     

        1.miesto:                  LENDAK

        2.miesto:         SP.BYSTRÉ

        3.miesto:         HRANOVNICA

        4.miesto:         PP - STRÁŽE

        Najlepší brankár:     Hudák Filip          (Lendak)

        Najlepší hráč:          Dirda Lukáš         (Hranovnica)

        Najlepší strelec:       Gallik Andrej       (Lendak) 10 gólov

   

   

   

   

   

   

   

   

  Spišská Belá 1.3.2014

  Tabuľka zápasov

   

  P. č.

  Kategória

  Družstvá

  Výsledok

  1

  Mladší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá – FK Lendak

  1:4

  2

  Starší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá – FK Lendak

  2:3

  3

  Mladší žiaci

  FAM Poprad  - FK 05 Levoča

  5:2

  4

  Starší žiaci

  FAM Poprad  - FK 05 Levoča

  4:5

  5

  Mladší žiaci

  FK Lendak - FAM Poprad

  2:1

  6

  Starší žiaci

  FK Lendak - FAM Poprad

  4:1

  7

  Mladší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá - FK 05 Levoča

  1:7

  8

  Starší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá - FK 05 Levoča

  7:1

  9

  Mladší žiaci

  FK Lendak - FK 05 Levoča

  3:1

  10

  Starší žiaci

  FK Lendak - FK 05 Levoča

  7:2

  11

  Mladší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá - FAM Poprad

  2:3

  12

  Starší žiaci

  MŠK Slavoj Spišská Belá - FAM Poprad

  6:2

   

   

  Výsledná tabuľka – starší žiaci

   

  Miesto

  Skóre

  Body

  1.FK Lendak

  14:5

  9

  2.MŠK Slavoj Spišská Belá

  15:6

  6

  3.FK 05 Levoča

  8:18

  3

  4.FAM Poprad

  7:15

  0

   

  Výsledná tabuľka – mladší žiaci

   

  Miesto

  Skóre

  Body

  1.FK Lendak

  9:3

  9

  2.FAM Poprad

  9:6

  6

  3.FK 05 Levoča

  10:9

  3

  4.MŠK Slavoj Spišská Belá

  4:14

  0

   

  Po skončení turnaja boli vyhlásení v oboch  kategóriách:

  Starší žiaci

  Najlepší strelec – Andrej Gallik, FK Lendak

  Najlepší brankár – Ján Faltin, FK 05 Levoča

  Najlepší hráč – Adrián Hradický, MŠK Slavoj Spišská Belá

   

  Mladší žiaci

  Najlepší strelec Matúš Marcinko, FK 05 Levoča

  Najlepší brankár – Denis Gális, FK Lendak

  Najlepší hráč – Pavol Stolar, FK Lendak

   

   

   

   

   

   

   

 • "Slovenčina moja, krásne ty zvuky máš..."

  20.marca 2014 sa v Spišskej Belej uskutočnila regionálna súťaž v prednese slovenskej poézie a prózy - Slovenčina moja, krásne ty zvuky máš. Do tejto súťaže sme vyslali osem súťažiacich, úspešných recitátorov tohto šk.roka, z ktorých až piati premenili svoj prednes na ocenenie v podobe diplomu a peknej knihy. V kategórii POÉZIA 5.-9.roč. získal Patrik Gallik st., V.C 1.miesto a Zuzana Neupauerová, V.B sa umiestnila na 3.mieste. V kategórii PRÓZA 5.-9.roč. Sára Špaková, VIII.A zvíťazila.  Darilo sa nám aj v ročníkoch 1.-4. Katarína Hudáková, II.C

  získala v próze pekné 3.miesto a Anna Majerčáková, III.B v poézii obsadila 2.miesto. Srdečne blahoželáme! Úspech nás teší, preto ešte raz ďakujeme učiteľkám SJL jednotlivých žiakov za prípravu a Mgr. Jane Budzákovej za organizačnú prípravu tejto obvodnej súťaže.

 • Súťaž v čítaní s porozumením

  Dňa 12.3.2014 sa uskutočnila súťaž piatakov v čítaní s porozumením.  Bola zameraná na techniku čítania a porozumenie prečítaného textu. Súťaže sa zúčastnilo 15 žiakov z troch piatych tried. Na 1.mieste sa umiestnila Katarína Koščáková, V.C; 2.miesto obsadila Zuzana Neupauerová, V.B a tretia skončila Alexandra Špaková, V.C. Srdečne blahoželáme! Súťaž organizovali učiteľky SJL Mgr. D.Sarnová, Mgr. J.Budzáková a Mgr. R.Fudalyová.

 • Biologická olympiáda - školské kolo

  Náročná Biologická olympiáda má aj tento šk.rok svojich víťazov. V kategórii ZOOLÓGIA zvíťazila Nikola Jašnáková, VIII.C. Na 2.mieste sa umiestnila Lenka Suchanovská, VII.C a 3.miesto obsadila Viera Vidová, VIII.C. V kategórii BOTANIKA si prvenstvo obhájila Mária Galliková, IX.D a 2.miesto patrí Rozálii Hudáčekovej, IX.D. Srdečne blahoželáme! Biologickú olympiádu už dlhoročne pripravujú učiteľky biológie, Ing. Mária Švorcová a Mgr. Jana Figlárová, ktorým

  aj touto cestou ďakujeme.
   

 • Lyžiarsky výcvik

  Vo februári 2014, ešte pred jarnými prázdninami, sa tohtoroční siedmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Deny Bachledova. Žiaci boli rozdelení do 4 výkonnostných skupín. Pomerne veľký počet žiakov nevedelo vôbec lyžovať. V priebehu lyžiarskeho výcviku zvládli základy lyžovania, jazdu vlekom a postupne svoje lyžiarske schopnosti zdokonaľovali. Žiaci v 1. a 2. výkonnostnej skupine sa venovali technike lyžovania. Svoje nadobudnuté alebo

  zdokonalené lyžiarske schopnosti predviedli v lyžiarskych pretekoch posledný deň výcviku. Najlepší boli ohodnotení diplomami a vecnou cenou.

  1.skupina - Mgr. Róbert Duda: 1.miesto - Dávid Neupauer, VII.B; 2.miesto - Peter Halčin, VII.D; 3.miesto - Denis Galis, VII.A

  2.skupina - p.uč. Tomáš Hudáček: 1.miesto - Ján Halčin, VII.C; 2.miesto - Alexander Neupauer, VII.A; 3.miesto - Patrik Budzák, VII.A

  3.skupina - Mgr. Mária Hudáčeková: 1.miesto - Mária Hudáčeková, VII.A; 2.miesto - Iveta Lizáková, VII.A; 3.miesto - Nikola Majerčáková, VII.B

  4.skupina - Mgr. Daniela Galliková: 1.miesto - Anna Gáborová, VII.D; 2.miesto - Silvia Oprendeková, VII.C; 3.miesto - Zuzana Hudáčková, VII.A

  Veríme, že pre žiakov 7.ročníka sa lyžovanie lyžiarskym výcvikom neskončilo, a že sa tomuto krásnemu športu budú venovať aj vo voľnom čase. (foto vo fotoalbume)

 • Geografická olympiáda - okresné kolo - Janka Girgová opäť prvá!

  Do okresného kola GO sme vyslali 14 žiakov z 5. - 9. ročníka, najúspešnejších riešiteľov školského kola. Z nich sedem sa stalo úspešnými riešiteľmi okresného kola Geografickej olympiády 2014. Najvýraznejší úspech dosiahla Jana Girgová, VII.C, ktorá v kategórii žiakov 7.ročníka zvíťazila, čím si zabezpečila postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční začiatkom apríla 2014 v Prešove. Janka obhájila minuloročné prvenstvo. Taktiež postup do krajského kola obhájila Lucia Majerčáková, VIII.A, ktorá - tak ako minulý rok - získala 2.miesto. (No tento rok už v kategórii žiakov 8.ročníka.) Úspešným

  riešiteľom sa stal aj Matej Majerčák, V.C - získal 6.miesto, Alexandra Špaková, V.C bola 10. a Sandra Bekešová, V.B obsadila 13.miesto. Teší nás, že všetci piataci boli úspešní (čo vo vyšších kategóriach sa nestalo), v kategórii žiakov 5.ročníka súťažilo 18 žiakov. Z dvoch vyslaných šiestakov sa úspešným riešiteľom stal Mikuláš Neupauer, VI.D - skončil desiaty z 15 žiakov.

  Za kategóriu žiakov 8.ročníka nás úspešne reprezentoval aj Vojtech Fudaly, VIII.A - získal 8.miesto z 19-tich súťažiacich. Medzi deviatakmi sme nemali ani jedného úspešného riešiteľa.

  Výrazné úspechy žiakov by neboli bez vzornej pedagogickej prípravy učiteľov geografie: Mgr. Ľ.Glodžákovej, Mgr. M.Hudáčekovej a Mgr. J.Stupáka, ktorým aj touto cestou ďakujeme.

 • Fyzikálna olympiáda - okresné kolo

  Tento šk.rok bol vo Fyzikálnej olympiáde okres.kola  našim premiérovým. Naši ôsmaci si išli zmerať sily s ostatnými ôsmakmi okresu Kežmarok. Najlepšie si počínal Vojtech Fudaly, VIII.A, ktorý získal 6.miesto a Nikola Britaňáková, VIII.B obsadila pekné 8.miesto. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Ostatní naši žiaci nezískali titul úspešného riešiteľa, no majú o skúsenosť viac a o rok môžu zabojovať o prvé priečky.

  Ďakujeme učiteľkám Ing. Miroslave Siskovej, Ing. Monike Mazurekovej a Mgr. Dane Mačákovej, že vedú žiakov k láske k fyzike a veríme, že aj Fyzikálna olympiáda získa na našej škole tradíciu. (foto vo fotoalbume)

 • Pytagoriáda - umiestnenie našich žiakov v okresnom kole

  18.3. a 19.3.2014 sa uskutočnili okresné kolá Pytagoriády žiakov 3. až 8.ročníka. Našu školu z týchto ročníkov reprezentovalo 21 žiakov, ktorým matematika nie je cudzia. Úspešnými riešiteľmi sa stali títo žiaci: Sára Špaková, VIII.A skončila v kategórii P8 na peknom 5.mieste, Ružena Budzáková, VIII.C  a Vojtech Fudaly, VIII.A obsadili s rovnakým počtom bodov 7.miesto. Anna Budzáková zo VI.A získala taktiež 5.miesto v kategórii P6 a Alexandra Špaková z V.C sa v kategórii P5 sa umiestnila na 6.mieste. Z mladších ročníkov sa najlepšie darilo Anne Majerčákovej z III.B, ktorá

  ako úspešná riešiteľka kategórie P3 obdadila 10.miesto. Pripomíname, že v každej kategórii súťažilo vyše 30 žiakov zo všetkých základných škôl okresu Kežmarok, víťazov školských kôl. 

 • Hviezdoslavov Kubín - aj tento rok pôjdeme na kraj

  13.3.2014 sa v priestoroch CVČ Kežmarok uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín 2014. Do okresného kola sa prebojovali štyri najúspešnejšie recitátorky z ôsmich súťažiacich, ktorých sme vyslali do obvodného kola: Anna Majerčáková, III.B; Alexandra Špaková, V.C; Alexandra Majerčáková, V.A a Sára Špaková, VIII.A.  Z nich Anna Majerčáková v I.kategórii - poézia a Alexandra Špaková v II.kategórii - próza zvíťazili, čím si zabezpečili postup do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční 11.4.2014 v Starej Ľubovni. Nebudú len reprezentovať našu školu

  ale aj okres Kežmarok. Sára Špaková získala v III.kategórii - próza pekné 3.miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme pedagógom za vzornú prípravu žiakov. (foto vo fotoalbume)

 • Fyzikálna olympiáda - školské kolo

  Teší nás, že naši žiaci majú záujem aj o fyziku. Tento rok sa do školského kola Fyzikálnej olympiády prihlásilo 9 ôsmakov, z toho bolo 6 žiakov úspešných. Najlepšie si počínali Vojtech Fudaly, VIII.A a Viktória Čarnogurská, VIII.B, ktorí s rovnakým počtom bodov - 83 - obsadili 1.miesto. Druhá, s počtom 82 bodov, skončila Lucia Majerčáková, VIII.A a 3.miesto patrí Nikole Britaňákovej z VIII.B (81 bodov). Úspešnými riešiteľmi boli ešte

  dievčatá z VIII.C - Ružena Budzáková a Nikola Jašňáková. Srdečne blahoželáme a ďakujeme pani učiteľkám fyziky - Ing. Miroslave Siskovej a Mgr. Dane Mačákovej za prípravu žiakov.

 • Matematická olympiáda Z5 - obvodné kolo

  Ešte koncom januára 2014 sa v Kežmarku uskutočnilo obvodné (okresné) kolo Matematickej olympiády žiakov 5.ročníka. Našu školu reprezentovali štyria žiaci, najlepší riešitelia školského kola. Najvýraznejšie sa umiestnila Alexandra Špaková, V.C, ktorá obsadila pekné 4.miesto a zarátala sa k siedmim úspešným riešiteľom obvodného kola.

  Srdečne blahoželáme! Pre informáciu dodávame, že tejto olympiády sa zúčastnilo 33 najlepších piatakov okresu Kežmarok. Našu školu ešte reprezentovali Martina Majerčáková, V.B; Dominika Batoryová, V.A a Ema Majerčáková, V.B. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a učiteľom matematiky za prípravu žiakov.

 • Úspech našich žiakov v obvodnom kole Dejepisnej olympiády

  Obvodné (okresné) kolo Dejepisnej olympiády sa uskutočnilo 11.2.2014 v Kežmarku a našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórii školského kola. Počínali si vynikajúco! Jana Girgová, VII.C v kategórii žiakov 7.ročníka zvíťazila, Vojtech Fudaly, VIII.A v kategórii žiakov 8.ročníka získal krásne 2.miesto a Sára Špaková z VIII.A bola tretia. Aj deviataci boli úspešní, Mária Galliková z IX.D obsadila 3.miesto a Šimon Lizák

  z IX.D obsadil 8.miesto, taktiež bol úspešným riešiteľom. Pripomíname, že v každej kategórii bolo okolo 15 súťažiacich. Srdečne blahoželáme a ďakujeme Mgr. Ľudmile Glodžákovej za vzornú prípravu žiakov.

  Vojtech a Jana budú našu školu reprezentovať v krajskom kole súťaže, ktoré sa uskutoční začiatkom apríla v Prešove. Držme im prsty!

 • Zápis do 1.ročníka - 88 budúcich prváčikov

  V dňoch 5. - 7.2.2014 sa brány našej školy opäť otvorili pre rodičov a ich deti - našich budúcich prváčikov. Konal sa zápis do 1.ročníka -  a ten býva každý rok pre nich nezabudnuteľným zážitkom. Veď o pár mesiacov zasadnú do lavíc novej "veľkej školy". Kým rodičia boli zaneprázdení vyplňovaním potrebných údajov, deti mohli ukázať, čo už vedia, svojim budúcim pani učiteľkám. Za odmenu dostalo každé dieťa malý darček, ktorý pripravili pani vychovávateľky zo školského klubu. Deti si

  čakanie krátili šantením na chodbe v podkroví našej školy a obdivovaním krásneho veľkého akvária. Predškoláci boli veľmi dobre pripravení na zápis, za čo ďakujeme pani učiteľkám z MŠ. Za prípravu a realizáciu zápisu ďakujem kolegyniam Mgr. Anne Majerčákovej, Mgr. Anne Girgaschovej, Mgr. Veronike Lizákovej, Mgr. Viere Lizákovej a učiteľkám MŠ: pani zástupkyni Eve Hudáčkovej, pani učiteľkám Jarmile Britaňákovej, Ivete Glodžákovej, Anne Vidovej a Bc. Zuzane Halčinovej.

  Zapísaných bolo 93 detí, z toho 37 dievčat a 56 chlapcov. Odloženú školskú dochádzku bude mať päť detí. Rodičom ďakujeme, že rešpektovali rozpis na zápis, veľmi nám tým pomohli. Už teraz sa tešíme na budúcich prváčikov v novom školskom roku.

  Mgr. Renáta Černáková, zástupkyňa riad.školy

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Dňa 11.2.2014 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 85 žiakov 1. - 9. ročníka, rozdelených do jednotlivých kategórii. Zvíťazili títo žiaci: I.kategória - 1.-3.ročník: POÉZIA - 1.miesto - Anna Majerčáková, III.B; 2.miesto - Sofia Špaková, II.D; 3.miesto - Veronika Halčinová, II.D. PRÓZA - 1.miesto - Katarína Hudáková, II.C; 2.miesto - Karolína Halčinová, III.B; 3.miesto - Vanesa Halčínová, III.A. II.kategória - 4. - 6.ročník: 1.miesto - POÉZIA: 1.miesto - Alexandra Majerčáková, V.A; 2.miesto - Klaudia Budzáková, VI.A; 3.miesto - Anna Budzáková, VI.C. PRÓZA - 1.miesto - Alexandra Špaková, V.C; 2.miesto - Veronika Halčinová, V.B; 3.miesto - Katarína Lizáková, VI.C.

  III.kategória - 7. - 9.ročník: PRÓZA -  1.miesto - Dominika Fudalyová, VIII.D; 2.miesto - Lenka Špaková, IX.A; 3.miesto - Agnesa Budzáková, VII.C. PRÓZA - 1.miesto - Sára Špaková, VIII.A; 2.miesto - Valentína Oprendeková, 3.miesto - Estera Nebusová, IX.A. Srdečne blahoželáme!  Víťazi budú našu školu reprezentovať v obvodnom kole, ktoré sa uskutoční 20.2.2014 v Kežmarku.

  Ďakujeme učiteľkám slovenského jazyka za vzornú prípravu žiakov.

 • Výsledky PYTAGORIÁDY v šk.roku 2013/2014

  Do školského kola PYTAGORIÁDY sa prihlásilo 322 žiakov 3. - 8. ročníka. Z toho iba 46 žiakov sa stalo úspešnými riešiteľmi.V 3. ročníku 4 žiaci, v 4. ročníku iba 1 žiak, v 5. ročníku 3 žiaci, v 6. ročníku 15 žiakov, v 7. ročníku 8 žiakov a v 8. ročníku 15 žiakov. Úspešní žiaci: 3.ročník - Adrián Gallik, III.C; Anna Majerčáková, III.B; Klaudia Majerčáková, III.A, Sebastián Koščák, III.B. 4. ročník: Mário Koščák, IV.A. 5.ročník:Alexandra Špaková, V.C; Dominika Batoryová, V.A; Sandra Bekešová, V.B. 6.ročník: Damián Tabák, VI.A; Lukáš Bekeš, VI.B; Monika Badovská, VI.B; Anna Budzáková, VI.A; Julian

  koščák, VI.D; Mikuláš Neupauer, VI.D, Dominika Mária Budzáková, VI.B; Caroline Halčin, VI.A; Renáta Fudalyová, VI.A; Natália Suchanovská, VI.D; Viktória Špaková, VI.D;Martin Gallik, VI.A; Paulína Jašňáková, VI.B; Klaudia Koščáková, VI.B; Ján Hudáček, VI.B; 7.ročník: Emília Neupauerová, VII.A; Mária Lizáková, VII.D; Anna Gáborová, VII.D; Barbora Budzáková, VII.A; Juraj Dudaško, VII.C; Mária Birošíková, VII.B; Lenka Suchanovská, VII.C; Jana Girgová, VII.C. 8.ročník: Vojtech Fudaly, VIII.A; Tomáš Lizák, VIII.A; Anna Galliková, VIII.A; Marta Valentína Oprendeková, VIII.A; Ružena Budzáková, VIII.C; Ján Budzák, VIII.D;Sára Špaková, VIII.A; Nikola Britaňáková, VIII.B; Sára Badovská, VIII.B; Anna Háberová, VIII.A; Matúš Neupauer, VIII.C; Anastázia Halčinová, VIII.C; Valentína Majerčáková, VIII.C;Melánia Neupauerová, VIII.D; Veronika Koščáková, VIII.D. Srdečne blahoželáme!

strana: