Novinky Rada školy Základná umelecká škola Materská škola Základná škola Centrum voľného času Školská jedáleň
Navigácia
 • V krajskom kole nás zastavil až víťaz

        Naši najmladší futbalisti nesklamali ani v krajskom kole  malého  futbalu a ich víťaznú vlnu zastavil až víťaz krajského kola McDonald´s cupu, družstvo ZŠ Májové námestie Prešov.

       V štvorčlennej základnej skupine  nenašli naši mladí futbalisti premožiteľa a postúpili do finále, ktorého sa zúčastnili víťazi troch skupín.

      V prvom finálovom zápase s ťažkým súperom zo Stropkova zvíťazili 3:2, ale v druhom zápase prehrali s neskorším víťazom krajského kola, družstvom ZŠ Májové námestie Prešov a obsadili celkové druhé miesto. Náš brankár Mário Suchanovský bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja. Odmenou za dobrý výkon a vzornú reprezentáciu školy im bola futbalová výstroj, strieborné  medaile, diplom a občerstvenie venované sponzorom súťaže.

  Foto z krajského kola vo fotogalérii Spojenej školy. 

  Reprezentovali:

  Benjamín Gallik 4.B, Valentín Majerčák 3.A,  Mário Suchanovský 4.A,  Dávid Žmijovský 3.D,  Norbert Orolín 1.B, Lukáš Koščák 1.D , Maximilián Halčin  3.D, Dominik Andraši 1.C,  Andrej Stolár 3.D, Alexander Koščák  3.C

  Výsledky krajského  kola:

  Skupina C:

    SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Komenského Svit              8:1

    SŠ Školská 535/5, Lendak -  ZŠ Spišský Štvrtok                 4:0

    SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Vranov nad Topľou           3:3

  Finále:

   SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Stropkov         3:2

  SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Prešov             0:5

  Gratulujeme !!!

   

 • Najmladší futbalisti sa naladili na víťaznú vlnu

         Najmladší  futbalisti z Lendaku sa  naladili na víťaznú vlnu v minifutbale, ktorý organizuje Ministerstvo školstva cez  Krajské športové centrum Prešov.

  Po jednoznačnom postupe z kvalifikačnej skupiny, boli úspešní aj na obvodnom kole.Vo všetkých zápasoch dominovali herne i výsledkovo a zabezpečili si postup do krajského kola,  ktoré sa uskutoční 11.5.2015 v Prešove.

  Reprezentovali:

  Benjamín Gallik 4.B, Valentín Majerčák 3.A,  Mário Suchanovský 4.A,  Dávid Žmijovský 3.D,  Norbert Orolín 1.B, Lukáš Koščák 1.D , Maximilián Halčin  3.D, Dominik Andraši 1.C,  Andrej Stolár 3.D, Alexander Koščák  3.C

  Výsledky obvodného kola:

   

    SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ s MŠ sv. Kríža Petržalská 21, Kežmarok      4:0

    SŠ Školská 535/5, Lendak -  ZŠ Hradné námestie 38, Kežmarok         2:1

    SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Nižná brána 8, Kežmarok           1:0

   SŠ Školská 535/5, Lendak - ZŠ Školská 1, Ľubica     3:1

   

  Držíme palce na krajskom kole !

   

 • Úspešný Slávik Slovenska

  SLÁVIK  SLOVENSKA

       Aj 25. ročník tejto súťaže nám priniesol postup na krajskú súťaž.

       6. máj 2015 patril opäť milovníkom ľudovej piesne. V MsKS Kežmarok sa konala okresná súťaž Slávik Slovenska, na ktorej nechýbali ani lendackí speváčikovia. Súťažilo sa v 3 kategóriách, kde spievalo 24 detí.

   V I. kategórii súťažila Marianka Koščáková z 3. A a Antónia Budzáková z 3. C. Antónia získala 3. miesto.

    V II. kategórii spieval Gabriel Háber zo 6. C a Katka Lizáková zo 6. B.  Gabrielovi sa podarilo vyspievať 1. miesto a v júni nás bude reprezentovať v Prešove na krajskej súťaži.

  3. kategóriu zastupovali Klára Nebusová z 8. C a Kristína Stolárová z 8. B. Aj keď sme v tejto kategórii neobsadili žiadne miesto, dievčatá podali výborné výkony.

  Keďže úroveň tejto súťaže každoročne stúpa, máme čo robiť, aby sme sa udržali na popredných miestach. Ďakujem deťom, že ani tento raz nesklamali.

         Pavlíková Iveta

 • Aktuality
  6. 5. 2015

  Zápis

  do Základnej umeleckej školy

  na školský rok 2015/2016

   

   

  Ak máš talent na hudbu, tanec a maľovanie

  a chceš ho rozvíjať

  pod profesionálnym vedením,

  tak sa príď ukázať na prijímacie skúšky

  do našej „Zušky“.

   

  V dňoch od 3. do 5. júna,

  v čase od 11.30 do 17.30 hod.

   

  Tešíme sa na nových, nádejných umelcov!

   

  - zápis dieťaťa v doprovode zákonného zástupcu

  - zákonný zástupca je povinný priniesť so sebou rodný list        dieťaťa

  Kritéria prijímacích skúšok do jednotlivých odborov:

  - VO: kresba, maľba

  - TO: rytmické cvičenia a spev ľudovej piesne

  - HO: intonácia, rytmus, hudobná pamäť

   

 • Z družstiev mladých zdravotníkov okresu Poprad a Kežmarok sme NAJLEPŠÍ

  22. apríla 2015 sa v popradskej Aréne stretli družstvá mladých zdravotníkov z okresov Kežmarok a Poprad. Našu školu reprezentovali dve družstvá: "A" tím v zložení: Mária Neupauerová, IX.C; Anastázia Halčinová, IX.C; Anna Budzáková, VII.A; Lukáš Bekeš, VII.B, Sandra Bekešová, VI.B a novozložený "B" tím: Michaela Koščáková, V.A; Tomáš Hudáček, Natália Halčinová, Katarína Lizáková, Slávka Koščáková a Anna Budzáková, žiaci VII.C triedy. "A" tím zúročil trojročnú spoluprácu a získal 1.miesto. 

  Nestratil sa ani "B" tím a aj napriek kratšej príprave stratil len 9 bodov z celkového počtu bodov a obsadil 10.miesto zo 14 družstiev.

  Okrem poznatkov z histórie a vzniku hnutia Červeného kríža museli žiaci preukázať teoretické vedomosti z oblasti zdravotníckej prípravy. Zásady a priority poskytovania prvej pomoci a praktické zručnosti predviedli pri ošetrovaní "zranených" figurantov. Tento rok žiaci predviedli svoje vedomosti a zručnosti pri poraneniach hrudníka a brucha, epileptickom záchvate či poranení oka. 

  Dušou našich družstiev mladých zdavotníkov je Mgr. Jana Figlárová, ktorej aj touto cestou ďakujeme za prípravu a vynikajúcu reprezentáciu žiakov.

 • Prednes nemeckej poézie a prózy - šk.kolo

  Školské kolo v prednese nemeckej poézie a prózy sa koná pravidelne každý rok. Tohtoročné sa uskutočnilo 28.4.2015. Recitovalo v ňom 23 žiakov v štyroch kategóriách. 5. - 7.ročník a 8. - 9. ročník v kategóriách poézia a próza. Recitátori interpretovali texty slovenských a nemeckých autorov, ktoré si pripravili v spolupráci s vyučujúcimi NJ. Porota hodnotila prednes, výslovnosť, hlas, tempo, ako aj gestiku a mimiku pri prednášaní. Zvíťazili tí najlepší, ktorí nás budú reprezentovať 7.5.2015 v okresnom kole v Kežmarku:

  5. - 7. ročník: víťazi - Tomáš Majerčák, VII.A - próza; Mária Koščáková, VI.B - poézia

  8. - 9. ročník: víťaz: Kristína Majerčáková, IX.A - poézia; v próze 1.miesto nebolo udelené.

  Ostatní ocenení: 2.miesto - Pavlína Čerpáková, VI.A - poézia; Zdenka Koščáková, VIII.D - poézia. 3.miesto - Veronika Halčinová, VI.B - poézia; Mária Galliková, VIII.A - poézia.

  V kategórii próza 5.-7.ročník nebolo udelené 2. ani 3.miesto a taktiež ani v kategórii 8.-9.ročník. Ocenená bez postupu bola Patrícia Koščáková, IX.A

  Ďakujeme vyučujúcim NJ a Mgr. Miroslave Griglákovej, hlavnej organizátorke, za prípravu podujatia.

 • Majstrovstvá SR v šachu mládeže 2015

  V dňoch 18. - 25. apríla 2015 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili Majstrovstvá SR mládeže v šachu. Konajú sa pravidelne každý rok, zvyčajne v inom kraji. Súťažiaci musia byť registrovaní šachisti, pričom sú rozdelení do kategórií podľa veku a pohlavia. Hralo sa v priestoroch kongresovej haly Tatralandie počas ôsmich dní dokopy na 9 kôl, spravidla švajčiarskym systémom. Okrem pondelka, kedy sa hrali 2 zápasy, ostatné dni sa v každej kategórii vždy hral iba jeden zápas s tempom 2 x 90 minút na prvých 40 ťahov + 30 minút na dohratie pre každého hráča a + 30 sekúnd bonus na ťah so zapisovaním ťahov. 

  Jedna partia tak bežne trvala okolo 3 - 4 hodín, vo výnimočných prípadoch aj vyše piatich hodín, čo kládlo značné nároky na psychickú záťaž hráčov.

  Lendacký mládežnícky šach mal zastúpenie v 5-tich kategóriách. Najviac sa darilo a, z môjho pohľadu, najvýraznejšia sa presadil Pavol Stolár (VII.B), ktorý získal 4,5 b. z 9-tich možných a vo veľmi silnej konkurencii obsadil - v kategórii chlapcov do 14 rokov (CH 14) - 21.miesto. Chcem podotknúť, že v tejto skupine bolo prihlásených celkovo 37 hráčov. Pekne hrali aj ďalší. Štefan Dudaško (SOŠ) v kategórii CH 18 získal 2,5 bodu a celkovo obsadil 21.miesto. Sám so svojím umiestnením nebol spokojný, často partie končil v časovej tiesni prehrou. Najmladší zo šachovej dynastie Stolárovcov, ešte len 5-ročný Florián (MŠ 7) v kategórii CH 08 sa stal miláčikom rozhodcov i organizátorov, pretože na svoj vek predviedol pozoruhodné šachové myslenie. So ziskom 1,5 bodu obsadil síce 9.miesto, ale v šiestom kole zahral so súperom partiu, ktorá bola vyhodnotená ako najkrajšia spomedzi 248 účastníkov. V zdanlivo prehratej pozícii pre čierneho bolo postavenie figúrok takéto: Biely: Kg1,Vb4, Jd3 a pešiaci na b3, f2, g2 a Čierny: Ka5, Vh5 a pešiak na a6. (Skúste si to postaviť.) Na ťahu bol Florián s čiernymi a zahral ťah, po ktorom musel biely súhlasiť s remízou. Znalcom šachovej hry padla sánka a náš malý reprezentant zožal zaslúžené ovácie. Ak vás zaujíma celá parti, i riešenie uvedenej pozície, nájdete ju na http://chess-results.com/partieSuche.aspx?lan=4&art=4&tnr=163824&rd=6. 

  Dievčatá nám taktiež neurobili hanbu. Ivanka Stolárová (V.C) v kategórii D 12 obsadila 8.miesto so ziskom 3,5 bodu. Katka Dudašková (VI.C) sa taktiež nestratila a so ziskom 3,5 bodovu obsadila v kategórii D 14 celkovo 12.miesto.

  Deckám ďakujem za vzornú reprezentáciu, všetci výkomni dokázali, že patria do širšej slovenskej špičky vo svojiích kategóriách. Získali sme cenné skúsenosti a nové podnety do ďalšej práce. Verím, že v budúcnosti to bude ešte lepšie a že šach bude Lendačanom prinášať stále radosť a úspech.

  Ing. Tomáš Hudáček, vedúci šachového krúžku

 • Úspešný projekt

  Vláda SR schválila dotáciu 61 000 € na prístavbu materskej školy a školskej jedálne v Lendaku.

 • Slávici z lavice

   

  Pod týmto názvom sa aj tento rok konala okresná súťaž v speve moderných piesní. Toto podujatie sa konalo 30.4.2015 v MsKS v Kežmarku. Našu školu reprezentovali traja súťažiaci. V I. kategórii (1. – 4. ročník) nás zastupovala Stanislava Neupauerová zo 4.B, ktorá získala zo 7 súťažiacich 1. miesto a následne 18.mája nás bude reprezentovať na krajskej súťaži v Prešove.

  Vynikajúco sme obstáli aj v II. kategórii, kde z 8 súťažiacich nám 2. miesto vyspieval Gabriel Háber zo 6.C.  Ani sme neverili vlastným ušiam, keď v III. kategórii nám porota opäť udelila 2. miesto, ktoré získala Klára Nebusová z 8.C.  Poctivá práca priniesla svoje výsledky. Ďakujem deťom, že takto dôstojne šíria dobré meno lendackej školy.

         Pavlíková Iveta

 • Výsledky T9

  Na internetovej žiackej knižke sú umiestnené výsledky T9

 • Biologická olympiáda - postup do krajského kola

  Dňa 9.4.2015 sa v CVČ Poprad uskutočnilo okresné kolo Biologickej olympiády. Keďže táto olympiáda je veľmi náročná, z dôvodu menšieho záujmu žiakov, zlúčili sa dva okresy - Poprad a Kežmarok. V kategórii E - zoológia - súťažilo 9 škôl s 12-timi súťažiacimi. Na peknom 3.mieste skončila Vierka Vidová, IX.C a Nikola Jašňáková, IX.C, obsadila 6.miesto. Obe sa stali úspešnými riešiteľkami BO. V rámci okresu Kežmarok Vierka obsadila 1.miesto a Nikola 2.miesto, a preto

  postúpili do krajského kola, ktoré bude 12.mája 2015 v Prešove. Obe dievčatá nás už niekoľko rokov úspešne reprezentujú v tejto súťaži. Touto cestou im prajeme veľa úspechov na strednej škole a Ing. Márii Švorcovej ďakujeme za vzornú prípravu žiačok.

 • Dni regionálnej výchovy

  Ešte v marci 2015, sa v našej škole realizovali Dni regionálnej výchovy. Cieľom zaradenia prierezovej témy do vyučovania je vytvárať u žiakov predpoklady na pestovanie a rozvíjanie citu ku krásam svojho regiónu, prírody, ľudového umenia a spoznávanie kultúrneho dedičstva našich predkov. Edukačná činnosť bola zameraná na to, aby žiaci v rámci regionálnej výchovy poznali históriu, kultúru a tradície vlastnej obce. Pani učiteľky Mgr. Helena Hudáčková a Mgr. Viera Lizáková pripravili pre žiakov I.stupňa zaujímavé projektové vyučovanie.

  Žiaci I.ročníka sa učili spievať goralskú ľudovú uspávanku. Oboznámili sa tiež s tým, ako mamičky v minulosti nosili dieťatko v náručí, ako ho zavíjali do plachty. Druháci sa učili pod vedením Bc. Martiny Chorogwickej tancovať goralský ľudový tanec. Tretiaci sa v školskej kuchynke naučili pripraviť tradičné goralské pôstne jedlo - kusek - ktoré všetkým veľmi chutilo. Pomáhať im prišla pani Helena Galliková (mamka našej pani učiteľky Mgr. Heleny Hudáčkovej), ktorá svojím rozprávaním o tom, ako sa kedysi žilo, spestrila vyučovanie. Žiaci 4,ročníka sa učili, ako sa vyrába obraz k Betlehemskej ceste. Vyskúšali si vyrobiť jednotlivé časti - listy, kvety, výšivky flitrami tradičným spôsobom, ktorý im prišla ukázať pani Eva Batoryová. Žiakom sa vyučovanie veľmi páčilo, pracovali so zápalom a chuťou. Jednotlivé aktivity si mohli vyskúšať aj žiaci II.stupňa - V.B, VI.C, VII.C, VIII.A a IX.A.

  Ďakujeme Mgr. Helene Hudáčkovej a Mgr. Viere Lizákovej, že pripravili a realizovali projektové vučovanie a vážime si, že k nám prišli aj pani Helena Galliková, pani Eva Batoryová a Bc. Martina Chorogwická a odovzadli svoje skúsenosti žiakom.

  Mgr. Renáta Černáková, zástupkyňa riad.školy

 • Zdravotná výchova - projektové vyučovanie

  Projektové vyučovanie - zdravotná výchova žiakov I.stupňa - sa uskutočnila ešte v marci, v dňoch 18. a 19.3.2015. Cieľom vyučovania bolo poskytnúť žiakom teoretické a praktické vedomosti a zručnosti z poskytovania prvej pomoci a správania sa v kritických situáciách v prípade ohrozenia života. Tretiaci si pod vedením profesionálneho záchranára, Mareka Olexu, precvičili na figurínach resuscitáciu dospelého človeka a dieťaťa. Dozvedeli  sa, ako sa majú zachovať v prípade, keď by museli volať záchranku, ako poskytnúť prvú pomoc. 

  Štvrtáci si pod vedením Mgr. Jany Figlárovej a žiakov zdravotníckeho krúžku precvičili obväzové techniky pri rôznych poraneniach, oboznámili sa s lekárničkou a vypracovali vedomostný test. Žiakom sa projektové vyuovanie páčilo, prinieslo im dôležité poznatky zo zdravotnej výchovy, ktoré im pomôžu v prevencii, k lepšej starostlivosti o svoje zdravie a o zdravie iných. (Foto vo fotoalbume.)

 • "Slovenčina moja, krásne ty zvuky máš..."

  Dňa 13.4.2015 sa v Spišskej Belej uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy slovenských autorov. Našu školu reprezentovali šiesti žiaci, úspech zaznamenali štyria. V I.kategórii - poézia - 1.miesto - Anna Majerčáková, IV.B; v II.kategórii - poézia - 1.miesto - Sára Špaková, IX.A; 2.miesto - Patrik Gallik, VII.C; 3.miesto - Alexandra Majerčáková, VI.A (V tejto kategórii sme obsadili všetky tri miesta.) Srdečne blahoželáme!

 • Biblická olympiáda - diecézne kolo

  Naše trojčlenné družstvo - Sára Špaková, IX.A, Barbora Batoryová, IX.A a Katarína Lizáková, VI.B - po víťazstve v okresnom kole merali svoje vedomosti v diecéznom kole, ktoré sa uskutočnilo 16.4.2015 na Spišskej Kapitule. V silnej konkurencii v kategórii základných škôl, s veľmi tesnými výsledkami, obsadili pekné 3.miesto. Srdečne blahoželáme a ďakujeme Mgr. Judite Kollárovej - sr. Ľubomíre - za  prípravu žiačok. 

 • Chemická olympiáda - okresné kolo

  Chemická olympiáda nemá na našej škole tradíciu, vlastne je iba v plienkach. Preto nás mimoriadne teší úspech Vojtecha Fudalyho, žiaka IX.A, ktorý v okresnom kole, za účasti 15 žiakov, získal krásne 4.miesto a stal sa úspešným riešiteľom CHO. Tento mimoriadne nadaný a usilovný žiak je úspešný aj v iných vedomostných súťažiach, preto mu aj touto cestou blahoželáme a prajeme veľa úspechov v štúdiu na strednej škole.

  Žiaka na súťaž pripravovala Mgr. Judita Kollárová, ktorej patrí tiež poďakovanie.

 • Beliansky slávik

  Obvodná súťaž v speve ľudových piesní - Beliansky slávik - má z roka na rok vyššiu úroveň. Napriek tomu aj nám rastie generácia mladých spevákov. Svoj spev na diplom premenili títo žiaci: Gabriel Háber, VI.C získal v II.kategórii nádherné 1.miesto, Klára Nebusová, VIII.C v III.kategórii 3.miesto a Stanislav Halčin, IV.C si v I.kategórii vyspieval taktiež 3.miesto. Srdečne blahoželáme!

  Ďakujeme Mgr. Ivete Pavlíkovej a Mgr. Helene Hudáčekovej za prípravu žiakov a organizáciu súťaže. (foto viac vo fotoalbume)

 • DDS Gašparko tretí na kraji

  Krajská prehliadka detskej dramatickej tvorivosti - Rozprávkový Stropkov 2015 - sa uskutočnila 14.4.2015 v Stropkove. Náš Detský divadelný súbor Gašparko reprezentoval školu i okres Kežmarok vlastnou autorskou hrou Chaos v rozprávke. Tento rok súťažilo sedem činoherných predstavení a dve miniatúry Prešovského kraja - z Popradu, Levoče, Prešova, Bardejova, Stropkova, Svidníka, Belej nad Cirochou a Lendaku. V kategórii činoherných predstavení získal náš súbor Gašparko úžasné 3.miesto. Blahoželáme!

 • Šachisti sú vo finále!

  Šachisti sú vo finále!

  Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Družstvo našich mladých šachistov postúpilo do celoslovenského finále Dorasteneckej ligy SR v ročníku 2014/2015, teda medzi šesticu najlepších tímov Slovenska. V súťaži bolo celkovo prihlásených 36 družstiev zo 6-tich krajov (Bratislavský a Nitriansky kraj sa do tohto ročníka neprihlásil). Ako som už skôr informoval Lendak skončil druhý v kraji a taktiež druhé, teda postupové miesto, sme vybojovali vo štvrťfinále v Košiciach.

  Z hľadiska postupu do finále sme dôležité rozhodnutia a kroky podnikli už pred samotným semifinále. Predovšetkým, po dohovore s pánom riaditeľom Mgr. Ľubomírom Mačkom, sme sa ponúkli zorganizovať semifinálové kolo u nás doma v Lendaku. Okrem nás mali záujem o organizáciu aj Košice. Vedenie Slovenského šachového zväzu nakoniec uznalo naše argumenty a podujatie nám prisúdilo.  Vyplývala z toho výhoda, že nebolo treba skoro ráno vstávať a teda hráči neboli unavení a taktiež sme ušetrili na cestovnom. Na druhej strane sme museli uhradiť náklady na rozhodcu, občerstvenie hráčov a ceny. Druhým dôležitým krokom bolo posilnenie dievčenskej šachovnice o hráčku Slávku Galovičovú z Popradu, ktorej sme museli vybaviť prestup do nášho klubu. Bez dobrých vzťahov s popradským klubom by to nešlo.

  Semifinále sa teda uskutočnilo v sobotu, 28. marca 2015 v priestoroch Spojenej školy Lendak. Na úvod starosta obce, Pavel Hudaček, privítal hostí z Košíc, Sabinova, Martina, Žiliny, Banskej Bystrice a domácich z Lendaku. V príhovore krátko predstavil našu obec a zaželal všetkým príjemný pobyt u nás. Do semifinálového kola sa započítavali výsledky zo štvrťfinále. My sme mali pomerne dobrú východiskovú pozíciu, pretože sa nám započítavalo víťazstvo nad Košicami a prehra so Sabinovom, čo nás, pri vstupe do turnaja, radilo na priebežné 3. miesto.  Súperi so stredu Slovenska však prišli v silných zostavách. Hrali sa teda 3 kolá s tempom 2 x 50 minút plus 10 sekúnd na ťah s povinným zapisovaním. Hracou miestnosťou bola školská jedáleň.

  Začali sme zle, prehrou s Bystricou 1 : 3, keď naši nestačili na prvých dvoch šachovniciach na súrodencov Haringovcov. Števo a Slávka uhrali remízy. V druhom kole sme nastúpili proti hráčom Martina. Výborný výkon predviedol Mário, ktorý na druhej šachovnici pomerne rýchlo vyhral. Po víťazstve Slávky na štvorke a remíze Števa na trojke sme zaznamenali dôležité 3 body v pomere 2,5 : 1,5 a vrátili sme sa na priebežné tretie miesto. V poslednom kole, v zápase so Žilinou, išlo o všetko. Postup nám zaručovala výhra. Nakoniec sme remízovali 2 : 2. Opäť skvele zahral Mário, Slávka na štvorke a Matej na jednotke remízovali. Keďže však Bystrica neuspela v súboji s Košicami, skončili sme tretí za Sabinovom a Košicami a postup do finále bol realitou. Z rúk pána riaditeľ sme prevzali cennú trofej. Splnil sa nám ďalší sen, takto vysoko ešte lendacký mládežnícky šach nebol. Finále sa uskutoční v dňoch 1. – 3. mája 2015, miesto ešte nie je určené. Uvažuje sa o neutrálnej pôde, pravdepodobne Stará Ľubovňa. Spoločnosť vo finále nám teda budú robiť Sabinov, Košice, Trnava, Dunajská Streda a Komárno. Všetko začne odznova, hrať bude každý s každým. Držme palce.

  Ďakujem hráčom za obetavosť a bojovnosť, teší ma, že fungujeme ako tím a že aj náhradníci cítia s družstvom. Vďaka patrí vedeniu školy a obce za pomoc pri organizácii a za krytie spomínaných nákladov (časť sme uhradili z dotácie). Naši vo finále nemajú čo stratiť, pravdepodobne sa tam zíde absolútna slovenská špička v šachu do 18 rokov. Verím, že sme ešte nepovedali posledné slovo a odohráme dobrý turnaj s dobrým výsledkom.

  Ing. Tomáš Hudáček, vedúci družstva

 • Na Majstrovstvách Slovenska v basketbale žiačok sme skončili na 4.mieste

  V dňoch 24. a 25.3.2015 sa v Košiciach uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v  basketbale žiačok. Naše basketbalistkyvďaka víťazstvu v krajskom kole  reprezentovali Prešovský kraj. Prebojovali sa medzi osem najlepších žiackych družstiev a ich premiéra dopadla veľmi dobre. Po prvom dni, kde za sebou nechali družstvá z Levíc, Zvolena, Starej Turej a Ivanky pri Dunaji, mali možnosť hrať o medaily. Víťazstvo si nakoniec odnieslo družstvo z Košíc, druhý bol Ružomberok. Naše basketbalistky bojovali o tretie miesto so Sereďou, ktorej 

  nakoniec podľahli 20:27. 4.miesto je mimoriadne veľký úspech, aj keď po zápase padali slzy smútku. Ich účinkovanie bolo vynikajúce, za čo môžeme ďakovať nielen ich talentu, ale hlavne trénerom Mgr. Róbertovi Dudovi a p.uč. Eduardovi Šavelovi. (foto vo fotoalbume)

strana: